اعتیاد به تنقلات

محققان دریافته‌اند؛ یک رژیم غذایی حاوی برگرها، چیپس‌ها، سوسیس‌ها و شیرینی‌ها مغز را به گونه‌ای برنامه‌ریزی‌ می‌کند که وابستگی آن را به مواد غذایی حاوی نمک، شیرینی و چربی زیاد افزایش می‌دهد و این وابستگی در حد اعتیاد به مواد مخدر است.

به مرور زمان و با گذشت سال‌ها دنبال کردن این نوع رژیم غذایی سبب ایجاد شادی کاذب در مصرف کنندگان می‌شود و در نتیجه فرد به این نوع مواد غذایی معتاد می‌شود.

دکتر پاول کنی ــ متخصص اعصاب در آمریکا ــ تحقیقات جدیدی را انجام داده که نشان می‌دهند؛ خوردن مواد غذایی پرچرب و قندی چقدر برای سلامت ما خطرناک هستند.

دکتر کنی می‌گوید؛، مهمترین نکته‌ای که در مورد این نوع غذاها وجود دارد و نگران کننده است، این است که کنترل خود را در برابر آنها از دست می‌دهید و اعتیاد آور هستند.

محققان در این پژوهش برای اولین بار با استناد به مدارک علمی دریافتند که واکنش مغز در برابر مصرف تنقلات و هله هوله‌ها درست شبیه به واکنش آن در برابر مواد مخدر است.

محققان تاکید کردند: این کامل‌ترین مدرک علمی است که نشان می‌دهد؛ چاقی و اعتیاد به مواد مخدر پایه‌های نوربیولوژیک مشترکی دارند و این امر راه را برای مقابله با چاقی به شیوه‌ای متفاوت و مؤثر هموار می‌سازد.


منتشر شده

در

,

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA