بررسی عملکرد I7 4790

پس از معرفی پردازنده های جدید اینتل از سوکت LGA1150 با نام Haswell Refresh، بسیاری از کاربران در انتظار انتشار نتایج تست قدرتمندترین پردازنده این خانواده یعنی Core i7-4790 بودند.

بسیاری از کاربران بر این باور بودند که به دلیل عدم تغییر سوکت، تفاوت کارایی بین این پردازنده و Core i7-4770 چندان قابل توجه نخواهد بود و اینتل بدون تغییر سوکت نمی تواند کارایی بالاتری را ارائه کند. با این وجود، کنجکاوی کاربران ادامه دارد و این بار وب سایت Tweak Town با مقایسه سه پردازنده قدرتمند اینتل، نتایج جالبی به دست آورد.

سه پردازنده حاضر در این تست شامل Core i7-4790، Core i7-4770 و Core i7-3770 می شود که اختلاف میان ۴۷۷۰ و ۴۷۹۰ تنها به افزایش ۰٫۱ گیگاهرتز فرکانس پردازنده محدود می شود. پردازنده Core i7-4790 در حالت استاندارد با فرکانس ۳٫۶ گیگاهرتز و در حالت توربو با فرکانس ۴٫۰ گیگاهرتز فعالیت می کند. نکته جالب توجه در پردازنده های Haswell Refresh، عدم وجود قابلیت اورکلاک است که به طور حتم اینتل باید در این زمینه پاسخگوی کاربران باشد.

به نظر شما با توجه به اختلاف بسیار کم ۴۷۷۰ و ۴۷۹۰، چه دلیلی می تواند کاربران را به خرید پردازنده جدید وادار کند؟ آیا اینتل می تواند با چنین نوع برخوردی با کاربران به آینده خوش بین باشد؟


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA