تغییر ساعت ادارات

خبر: دبیر شورای عالی ترافیک درباره اجرای طرح تغییر ساعت آغاز و پایان کار ادارات، نهادها و دستگاه‌های دولتی و همچنین بازاریان گفت: این طرح به طور حتم از دوم آذر ماه اجرا خواهد شد.

سعید لطفی‌زاده تأکید کرد: قرار بود این طرح از دوم آبان ماه اجرایی شود که به دلیل عدم آمادگی برخی نهادها و دستگاه‌ها و اصرار آنها برای وفق دادن خود با طرح جدید اجرای آن تا یک ماه به تعویق افتاد.

دبیر شورای عالی ترافیک افزود: وزارت آموزش و پرورش از جمله دستگاه‌هایی بود که به علت عدم آمادگی بر عقب افتادن طرح تأکید داشت اما به دلیل محدودیت زمانی و مناسب بودن این طرح حتماً تلاش می‌شود هر چه سریعتر اجرایی شود.

با تصویب نهایی طرح تغییر ساعت کاری ادارات، بانک‌ها، مدارس و واحدهای نظامی و صنعتی قرار بود این طرح از دوم آبان ماه و به مدت یک ماه به صورت آزمایشی در پایتخت اجرا شود.

لطفی‌زاده با اشاره به مطالعاتی که شهرداری تهران به عنوان پیشنهاد‌دهنده طرح برای اجرای آن انجام داده است تصریح کرد: بر اساس این مطالعات پیک ترافیک صبحگاهی تا 12 درصد و پیک ترافیک عصر نیز تا 5/12 درصد کاهش خواهد داشت که می‌توان گفت در این صورت کمک بزرگی به رفع معضل ترافیک خواهد شد.

دبیر شورای عالی ترافیک همچنین در رابطه با احتمال مخالفت نهادها یا سازمان‌های مختلف گفت: کسی نمی‌تواند با این طرح مخالفت کند چرا که در زمان مطالعه طرح از نمایندگان اکثر دستگاه‌ها برای شرکت در جلسات و شنیدن نظراتشان دعوت شده بود و آنها نیز پیشنهادات و انتقادات خود در این زمینه را اعلام کرده بودند.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA