تعداد بازیهای تدارکی ، ضعف تیم ملی

به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه دیلی‌تلگراف انگلیس گزارشی از وضعیت تیم ملی فوتبال ایران در آستانه شروع مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ منتشرکرده که در آن به نبود بازی های متعدد بین‌المللی در برنامه پیکارهای آماده‌سازی تیم کارلوس کی‌روش برای حضوری مطلوب درجام جهانی اشاره کرده است.

در ابتدای این گزارش عنوان شده برای ساختن تیمی که در جام جهانی در بالاترین سطح باشد،‌ به معضلی برای تیم تحت امر کارلوس کی‌روش تبدیل شده چرا که به طور کلی تیم‌های دیگر تمایلی برای رویارویی با این نشان نمی‌دهند.
کی‌روش که می‌خواهد در جام جهانی مقابل تیم‌های قدرتمندی مثل آرژانتین، ‌تیم اول آمریکای‌لاتین،‌ نیجریه به عنوان قهرمان آفریقا و سخت‌کوش‌های بوسنی‌هرزگوین در پیکارهای جام جهانی برزیل،‌نتیجه بگیرد.
تیم ملی ایران در ابتدای ماه جاری در دیداری دوستانه مقابل گینه در ورزشگاه آزادی ۲ بر یک در مصافی دوستانه مغلوب شد.


در ادامه گزارشگر دیلی‌تلگراف نوشت در این مصاف هر چند بازیکنی کلیدی همچون آندرانیک‌ تیموریان به خاطر مصدومیت محسوس بود، اما گینه با توجه به شکنندگی خط میانی ایران،‌ از میانه زمین بر حریف فشار آورد. در این حال دروازه‌بان لژیونری همچون دنیل داوری اشتباهاتی داشت و روی شوت‌های کوین کونستانت نظاره‌گر بود.
در ادامه این گزارش عنوان شد تک گل ایران را رضا قوچان‌نژاد که در تیم چارلتون انگلیس بازی می‌کند،‌به ثمر رساند.
دیلی‌تلگراف سپس از قول کی‌روش عنوان کرده است:‌باید از این شکست پند بگیریم.ایران به بازی‌های آماده‌سازی بیشتری در راه جام جهانی ۲۰۱۴ احتیاج دارد.
گزارشگر این نشریه با تایید نظر سرمربی پرتغالی ایران افزود: مربی ایران صحیح می‌گوید. ایران به بازی‌های بیشتری نیاز دارد. البته این نیازی است که فوتبال ایران در سال‌های گذشته آن را زیاد حس کرده است و در همین ایام جلوی پیشرفت فوتبال ایران را گرفته است.
گزارشگر روزنامه انگلیسی در ادامه گزارش خود عنوان کرده فوتبال ایران در غرب آسیا بیشترین ستارگان بین‌المللی را پرورش داده است. وی از حضورش در سال ۲۰۰۶ در ایران و تماشای بازی علی‌کریمی که زمانی گزینه‌ای برای جانشینی میشاییل بالاک در بایرن مونیخ نیز یادکرده است.
جیمز مونتاگو افزود: ایران قدرتی درخشان بر فوتبال آسیا دارد و بازیکنانش پیوسته در لیگ‌های اروپایی بازی کرده‌اند. در حالی‌که کشورهای نظیر قطر، امارات و عربستان از غرب آسیا به زحمت توانسته‌اند در مقاطعی حداکثر یک بازیکن را به اروپا بفرستند. ضمن اینکه بحث یافتن استعداد در فوتبال ایران مطرح نبوده در حالی‌که مشکل این تیم کمبود بازی‌های ملی با استاندارد و کیفیت بالا وجود داشته است. در واقع قبل از بازی با گینه در ورزشگاه آزادی،‌ آخرین دیدار خانگی دوستانه با کیفیت بالا،‌مصاف با کاستاریکا در سال ۲۰۰۶ بود که ایران ۳ بر ۲ برنده شد.
این نویسنده ادامه داد: هر چند فدراسیون فوتبال ایران با برزیل، آرژانتین و انگلیس رایزنی کرده اما تحت تاثیر یکسری اتفاقات تیمی برای حضور در تهران حاضر نشده است.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA