جاسوسی ۹۹٫۹۹ درصدی ؟!

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از آی بی تایمز، وی در ابتدای این مصاحبه از مذاکرات اپل با تعداد زیادی از شبکه های تلویزیون کابلی و کانال های مشهور تلویزیونی خبر داد و افزود که اپل تی وی به زودی با امکانات متنوع تری در دسترس خواهد بود.

وی گوگل را شرکتی برتر در حوزه فناوری دانست که در حوزه سخت افزار هم کسب و کار موفقی دارد. وی سامسونگ را هم شرکتی دانست که بهترین سخت افزارهای سازگار با اندروید را ارائه می دهد.
تیم کوک اظهار داشت دولت آمریکا نتوانسته در حوزه جاسوسی های داخلی خود توازن مناسب را برقرار کند و بیش از حد بر روی جمع آوری همه نوع داده تمرکز شده است. وی افزود: من فکر می کنم رییس جمهور و دولت او متعهد به اصلاح این وضعیت است. احتمالا درست نیست که هیچ کاری در این زمینه انجام نشود. بنابراین باید یک خط دقیق تعقیب شود. شما می خواهید مطمئن شوید که از مردم آمریکا حفاظت می شود، اما از نظر آنها دلیلی وجود ندارد که اطلاعات خودشان یا ۹۹٫۹۹۹ درصد از بقیه مردم جمع آوری شود.
تیم کوک وقتی با سوالی در مورد نحوه جمع آوری داده های خصوصی مردم توسط اپل مواجه شد چنین جواب داد: وقتی ما خدمات جدیدی طراحی می کنیم تلاش می کنیم تا داده جمع آوری نکنیم. بنابراین ما ایمیل های شما را نمی خوانیم، ما پیام های شما را نمی خوانیم. اگر دولت از ما بخواهد پیام هایتان را تحویل بدهیم ما نمی توانیم چنین کاری بکنیم. این پیام ها رمزگذاری شده است و ما کلید بازگشایی رمزش را نداریم.
تم کوک در جریان این مصاحبه مجددا از استیو جابز مدیرعامل مرحوم اپل تقدیر کرد و گفت: دفتر او هنوز همانطور که در طبقه چهارم بود حفظ شده است. اسم او هنوز بر روی در است. دیدگاه کلان او حمایت از خلاقیت بود. او دنبال سادگی بود و نه پیچیدگی. او می دانست اپل صرفا باید وارد حوزه هایی شود که در آنها ما کنترل فناوری برتر را در اختیار داریم. همه این چیزها عمیقا جز دی ان ای ماست.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA