خداحافظ اینترنت!

به گزارش سافت‌گذر به نقل از مشهد، ظهر امروز علی آبسالان در نشستی خبری که در سالن شهدای شهرداری مشهد برگزار شد، اظهار کرد: بودجه سازمان فاوا شهرداری مشهد در سال ۹۲ نسبت به سال گذشته ۳ برابر شد که توسعه مناسبی در سال جاری با این اعتبار در حوزه‌های زیرساختی صورت گرفت.

وی در خصوص نصب من کارت در تاکسی‌های مشهد بیان داشت: در گذشته بنا بر این بود که طرح به صورت مشارکتی اجرا شود اما این مدل اصلاح شد و با تعیین پیمانکار مربوطه امیدوارم این طرح در ۶ ماه نخست سال بعد عملیاتی شود.
آبسالان در پاسخ به سوالی در ارتباط با الکترونیکی کردن ایستگاه‌های اتوبوس شهری مشهد گفت: مشکل اصلی این موضوع بحث مالی است اما سازمان فاوا این قابلیت را دارد که زمان ورود اتوبوس‌ها را با الکترونیکی کردن در تمام ایستگاه‌های اتوبوس شهر مشهد فراهم کند.


مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد درباره شخصی سازی من کارت‌ها ابراز داشت: این امکان وجود دارد که کارت‌های دانشجویی و سازمان‌ها همان کار من کارت را انجام دهند و یا از طریق NFC موبایل‌ها خدمات من کارت به مردم مشهد ارائه شود که البته هزینه بالایی را نیز به شهرداری تحمیل می‌کند و ما ما به دنبال آن هستیم که برای ۵ هزار سیم کارت تلفن همراه این امکانات فراهم شود.
آبسالان در خصوص نصب اینترنت پرسرعت رایگان در پارک‌های مشهد اظهار کرد: ما در این ارتباط مشکل فنی نداریم و فقط سازمان تنظیم مقررات اعلام کرد که باید مزایده وایفا در کشور مشخص شود که اخیرا یکی از اپراتورهای تلفن همراه این مجوز را گرفته و ما قصد داریم در سال آینده در گام اول در خیابان‌های منتهی به حرم امام رضا(ع) اینترنت پرسرعت رایگان ارائه کنیم.
آبسالان در ارتباط با استفاده از من کارت در نانوایی‌ها نیز اظهار کرد: در سال آینده به صورت آزمایشی در ۲۰ تا ۳۰ نانوایی سطح شهر مشهد اجرا می‌شود و مردم می‌توانند به جای دادن پول نقدی از من کارت هزینه مربوطه را پرداخت کنند.
مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد گفت: امنیت من کارت بسیار بالا است و اگر کسی توانست من کارت را بدون استفاده از مراکز مشخص شارژ کند برای او جایزه میلیونی در نظر گرفته‌ایم.وی با بیان اینکه پهنای باند اینترانت شهرداری مشهد ۲۵ برابر شده افزود: اینترانت شهرداری مشهد از ۱۵ به ۴۰۰ مگابایت رسیده که نشان دهنده رشدی ۲۵ برابری است.
وی ادامه داد: ما برای ذخیره اطلاعات شهری و شهروندان مشکل داشتیم اما در حال حاضر ظرفیت را افزایش دادیم و از ۲۵۰ ترابایت به ۴۰۰ ترابایت رسانده‌ایم و تجهیزات آن نیز نصب و اجرایی شده است.
آبسالان درباره اقدامات سازمان فاوا در ارتباط با استقبال از بهار گفت: کیوسک‌هایی برای زائرین در نظر گرفته شده که به صورت ۲۴ ساعته در ۸ نقطه شهر فعال هستند که در آنها انواع خدمات الکترونیکی از جمله نرم افزارهای رایگان تلفن همراه مثل نقشه مشهد ارائه می‌شود.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA