دا سریال میشود.

مدیر امور فرهنگی و تولید سازمان توسعه سینمایی سوره اعلام کرد، مجموعه تلویزیونی «دا» در ۲۶ قسمت به تولید می‌رسد.

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، فرید فرخنده کیش با بیان اینکه سریال «دا» پروژه‌ای است که از مدت‌ها پیش با توجه به حساسیت موضوع در دستور کار سازمان سینمایی قرار گرفته است، گفت: نتیجه و حاصل آن فیلمنامه‌ای است که همایون اسعدیان و مهدی شیرزاد مشغول نگارش آن هستند و امیدواریم تا اوایل سال آتی این پروژه وارد فاز تولید اثر شود.
مدیر امور فرهنگی و تولید سازمان توسعه سینمایی سوره با بیان مطلب فوق درخصوص تعداد قسمت های مجموعه و مدت زمان هر بخش اظهار کرد: نگاه فعلی ما بر مبنای تولید یک مجموعه ۲۶ قسمتی است. در این نگاه مدت زمان هر قسمت نیز ۴۵ دقیقه در نظر گرفته شده است. تاکنون به جز همایون اسعدیان و مهدی شیرزاد به عنوان فیلمنامه‌نویس حضور منوچهر محمدی به عنوان تهیه کننده مجموعه قطعی شده است.
وی افزود: نگاه تولیدی مجموعه بر این بود که در کنار کتاب خانم حسینی نیم نگاهی بر تاریخچه مقاومت مردم خرمشهر و نیروهای مبارز در این شهر داشته باشیم که نتیجه و حاصل آن فیلمنامه‌ای است که همایون اسعدیان و مهدی شیرزاد مشغول نگارش آن هستند و امیدواریم تا اوایل سال آتی تصمیم‌گیری درخصوص نحوه تولید با تکیه بر حجم و گنجایش فضای اثر انجام شود.
مدیر امور فرهنگی و تولید سازمان توسعه سینمایی سوره با بیان اینکه تولید این مجموعه با برآورد و پیش‌بینی هزینه‌ای که خود حوزه بر عهده گرفته است، انجام خواهد شد، ادامه داد: در این بین اگر اسپانسرهای فرهنگی جهت مشارکت اعلام همکاری کنند، همراهی خواهیم کرد که طبیعتا یکی از آنها می تواند سیمای جمهوری اسلامی ایران باشد.
فرخنده کیش با اشاره به یکی از اهداف سازمان سینمایی سوره، تاکید کرد: یکی از این اهداف تولید و گنجاندن فیلم هایی با معرفی شخصیت های ماندگار و اثرگذار در سبد فرهنگی خانواده است. نیاز جامعه فعلی ما که آرام آرام از این فضا دور می شود؛ بیان رشادت های شخصیت هایی است که طی مقاومت ۸ ساله از خودگذشتگی های بسیاری داشتند. در این زمینه سازمان سینمایی سوره وظیفه خود می داند با تمرکز بر این مهم، در کنار سایر تولیدات خود،به تولید فیلم هایی بپردازد که علاوه بر داشتن جذابیت های تصویری و هنری به لحاظ ارزشی و فرهنگی نیز حرفی برای گفتن دارند. امیدواریم با ایجاد جذابیت های لازم متناسب با موضوعات فرهنگی و مناسب، مراجعه مجدد جامعه به رسانه سینما را داشته باشیم.
مجموعه تلویزیونی «دا» در خرمشهر و اطراف آن و همچنین لوکیشن و فضاهای طراحی شده تولید می‌شود.
«دا»، در گویش کردی و لری به معنی مادر است و زهرا حسینی با انتخاب این عنوان سعی کرده به موضوع مقاومت مادران ایرانی در طول جنگ ایران و عراق بپردازد. به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، کتاب «دا» مهم ترین و تأثیرگذارترین کتاب در زمینهٔ خاطره‌ نگاری جنگ هشت سالهٔ ایران و عراق محسوب می‌شود. این کتاب محصول انتشارات سوره مهر حوزه هنری است که تاکنون با ترجمه های انگلیسی و اردو حضوری بین المللی در خارج از ایران داشته است.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA