سربازی ۲۴ ماهه میشود؟

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، سردار حمیدرضا صدرالسادات صبح امروز در نشست خبری با بیان اینکه از زمان افتتاح سامانه ارائه خدمات الکترونیک به شهروندان تاکنون ۲۳۶ هزار و ۵۰۵ تماس از طریق پیامک با این سامانه حاصل شده است گفت: در بخش تلفن گویا نیز ۷۳ هزار و ۴۵۰ تماس مردمی برقرار شده است.
وی در ادامه با اشاره به احتمال افزایش خدمت سربازی به ۲۴ ماه گفت: همانطور که سردار کمالی معاون نیروی انسانی اداره کل نیروهای مسلح اعلام کرده است این افزایش هنوز قطعی نشده و تنها در دست بررسی است.
رئیس سازمان نظام وظیفه به افزایش حقوق سربازان در سال آینده اشاره کرد و گفت: اگر دولت بتواند منابع مالی موردنیاز را تأمین کند حقوق سربازان افزایش پیدا می‌کند.
وی همچنین به اجرای طرحی برای یافتن سربازان غایب در دست خدمات ارائه شده از سوی دستگاه‌های مختلف به این سربازان خبر داد و گفت: مطابق ماده ۱۰ قانون کسانی که نسبت به خدمت وظیفه خود تعیین تکلیف نکردند از دریافت تعدادی از خدمات عمومی محروم می‌شوند.
صدرالسادات ادامه داد: به این منظور درصدد هماهنگی با دستگاه‌های مختلف من‌جمله تأمین اجتماعی و بانک‌ها بستیم تا ضمن شناسایی افرادی که خدمت وظیفه خود را انجام نداده‌اند جلوی ارائه خدمات به آنها گرفته شود.
وی در ادامه از برگزاری اختتامیه مسابقات ورزشی نیروهای مسلح در روز نهم بهمن ماه خبر داد و گفت: امسال ۱۰۳ تیم از نیروهای مسلح در قالب ۹ رشته ورزشی به رقابت با یکدیگر پرداختند.
رئیس سازمان نظام وظیفه افزود: این مسابقات از ۲ تا ۳ ماه پیش آغاز شده و ابتدا به صورت درون‌سازمانی برگزار و پس از شناسایی نفرات برتر مسابقات میان نفرات برتر دستگاه‌های مختلف برگزار شد.
وی جوایز نفرات اول تا سوم را به ترتیب ۱۰۰ هزار، ۷۰ هزار و ۵۰ هزار تومان عنوان کرد و افزود: علاوه بر جوایز نقدی جوایز دیگری مانند اعطای مرخصی تشویقی به نفرات برتر در دستور کار قرار دارد.
صدرالسادات شناسایی استعدادهای برتر را از جمله اهداف برگزاری مسابقات ورزشی دانست و گفت: ما باید علاوه بر توجه به بُعد امنیتی و دفاعی سرباز به ورزش او نیز توجه داشته باشیم.
رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی با بیان اینکه مطابق قانون ورزشکارانی که در حد تیم ملی هستند می‌توانند خدمت خود را در تیم‌های ملی سپری کنند گفت: اگر وزارت ورزش و جوانان با انجام هماهنگی‌های لازم با ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کند که ورزش‌هایی را برای تیم ملی می‌خواهد این ورزشکار جهت انجام خدمت وظیفه سربازی به تیم ملی سپرده می‌شود و مدت زمان حضور وی در اردوها و مسابقات جزو روزهای خدمت سربازی محسوب می‌شود.
وی در پایان با بیان اینکه تیم‌های ورزشی نیروهای مسلح نیز می‌تواند سربازان ورزشکار را به خدمت بگیرد، در مورد دو رگه‌های تیم ملی و وضعیت خدمت وظیفه آنها گفت: کسی که تابعیت ایران را نداشته و اکنون آن را می‌پذیرد باید تابع مقررات ایران قرار گیرد و اگر در کشور قبلی خود وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص نکرده باید در ایران این وضعیت را مشخص کند البته تأکید می‌کنم که در این مورد نمی‌توان حکم کلی داد و وضعیت هر دو رگه به صورت مصداقی بررسی خواهد شد.
صدرالسادات با تأکید بر اینکه مهلت تعویض کارت‌های پایان خدمت تا پایان امسال است گفت: کسانی که از مرز ۵۰ سالگی گذشته‌اند نیاز به تعویض کارت خود ندارند ضمن اینکه از ابتدای سال حدود ۵۷۰ کارت معافیت جعلی شناسایی شده است.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA