سلام ۸۸ !

سلام

خوبید؟

چه خبر اوضاع و احوالات ؟:دی

میزونید انشالله!!؟:دی

خوب سال ۱۳۸۸ شروع شده و الان دیگه وارد ۱۴ امین روزش داریم میشیم :دی

سال ۱۳۸۷ برای خود من سال جالبی بود . اتفاقات جالب و تجربیات جالبی امسال داشتم که واقعا از وقوع این اتفاقات خوشحالم .

دوست ندارم به چیزهای منفی سالی ۸۷ زیاد فکر کنم . به هر صورت هر سال ۳۶۵ روز داره و هر روزش میتونه شروع خبرهای خوب و بد برای آدم باشه ضمن اینکه سال ۸۷ یک روز اضافه تر هم داشت که میتونست ۱ اتفاق جالب یا یک اتفاق بد بیوفته حالا اینکه واقعا چند درصد اتفاقات خوب بود وچند درصد بد اصلا مهم نیست.مهم اینه که درسهایی داشته باشه برام که خوب ۱۰۰% داشته .

و اما سال ۸۸ .

امسال میتونه سال تاثیر گذاری تو کل زندگی من باشه .

در شروع ۲۸ سالی قراره تصمیماتی بگیرم که شاید باید چندین سال قبلتر میگرفتم و الان چند قدم جلوتر از وضع فعلیم بودم . به هر حال با توجه به اتفاقاتی که تو گذشته ام افتاده و به نظرم پشیمونیش هم تاثیری نداره بهتره که امسال رو یک تولد جدید بدونم .

اما اینکه چرا دارم به شمای نوعی !! میگم نمیدونم . هدف گفتنه که خوب حاصل میشه.

امسال سال خداحافظی من از یک نوع زندگی و سال سلام دادن من به نوع دیگه ای از زندگیه .! ابدا بحث مجردی و متاهلی نیست جان بچه ام ! (هر چند شاید هم جزوی از این زندگی باشه !!؟! کی میدونه ؟! ) بحث یک تغییر نصف نیمه در زندگیه که باعث میشه شکل جدیدی از زندگی رو تجربه کنم. واقعیت اینه که تغییری به این شکل باعث از دست دادن یک سری عادات و رفقا و رفتارها میشه و از اون طرف باعث به دست اوردن یک سری چیزهایی میشه که خوب تا بدست نیوردیم نمیشه راجبش نظر بدیم.

در اینکه امسال تجدید نظر های کلی بر خیلی چیزها داشته باشم شکی نیست . شاید این تجدید نظر ها باعث ایجاد سوء تفاهم هایی هم بشه که خوب چون قصد بنده خیره به نظرم مشکل خاصی  این سوء تفاهم ها نخواهند داشت .

از خودم که بگذریم میریم سر چند موردی که امسال با اون شروع شد.

اول از همه باخت عجیب و غریب تیم ملی ایران بود که خوب به نظر شخص بنده ابدا ناراحت کننده نبود . و اصلا هم عجیب نبود.

به حاشیه های باخت و این چیزها کاری ندارم . اما یک چیز باعث شد که من به خودم چیزهایی رو یادآوری کنم .

واقعیت تلخی که گفتنش رو اصلا صلاح نمیدونم . فقط ارجاعش میدم به سال ۲۰۰۶ و باخت ایران روبروی پرتغال . اون روز همه دوست داشتن یک مقصر داشته باشند و اون مقصر رو بدون منطق خاصی به یک نفر خاص چسبوندن و خلاص.

سال ۲۰۰۹ دوباره همین اتفاق افتاد و کم  نبودن افرادی که بازهم مقصر رو فرد میدونند و نه یک سازمان و تیم ! (حدود ۶۰% طبق آمار دیشب!) .

و این فقط یک بار معنایی برای خود من داره . اونم این که مردم ما عادت به انتفاد و حمله به فردی دارند که شاید به ظاهر مسئولیت بیشتری داره اما در واقعیت با دیگران در مسئولیت شریکه و به اندازه ی همونها شاید مقصر باشه نه بیشتر !.

حالا اینکه این جمله ی بالا چه معنایی داره بماند !.

امسال علاوه بر اتفاق باخت تیم ملی ایران مقابل عربستان حضور دوباره مهران مدیری هم جالب توجه بود.

امسال مهران مدیری با چند سکانس اساسی تو دهن زیادی به خیلی از افرادی که جنبه ی انتقاد رو ندارند زد.

مهران مدیری امسال با شروع داستان از سمت خودش مثل معروف یک سوزن به خود و یک میخ طویله! به دیگران رو به خوبی به نمایش گذاشت .

این هوشمندی مهران مدیری واقعا قابل تقدیره و امیدوارم که بتونه با ساختن سریالهایی با مضمون های انتقادی به دیگران یاد بده که چقدر دنیای عجیب و غریب بعضی اقشار که از بیرون قابل ستایشه میتونه از داخل مسخره و بی محتوا باشه.

نمونه ی کامل این دیدگاه انتقادی هم ترس تهیه کننده ی اون برنامه ی مصاحبه ای از بالاییها و اقشاری که جنبه ی نقد ندارند و اون قسمت فوتبالش بود.

اما جالبترین نکته عید امسال حضور دوباره کلاه قرمزی و پسرخاله بود.برگشت غرور افرین!!! و نوستالژیک و قوی دوباره این زوج عروسکی در کنار یک عروسک جدید اون هم در یکی از بهترین ساعات شب نشون میده که اگر یک تیم درست حسابی تصمیم به ساخت یک برنامه بگیرند میتونند عالی باشند و خانواده ها رو به راحتی در کنار بچه هاشون پای برنامه ای بنشونند که بدور از خشونتهای فیلمهای هالیوودی و بدور از جلفی فیلمهای کمدی ایرانی که از تلویزیون پخش شد،حرفی و خنده ای رو برای لحظاتی به خونه ها بیاره.

حقیقتا باید احسنت گفت به این تیم که امسال حسابی ترکوندند. به امید ادامه ی همین روند در آینده :دی

دیگه اینکه زیاده عرضی نیست !

ایشالله سال خوبی داشته باشید.

این وبلاگ هم مثل قدیم به شغل شریف کپی پیست ! و همچنین ارائه مطالب جذاب!(اگر حالی باشد!) ادامه ی کار خواهد داد و به امید روزی که این وبلاگ رو دیگه نبینید شما رو به خودتون و خداتون میسپارم :دی

افرین! برید بخوابید!!

راستی این وبلاگ مربوط به حاجی در سرزمین عجایب هست و این حاجی مذکور! فقط در همین وبلاگ مشغول فعالیت هست و لاغیر! پس هر گونه شباهت اسمی و شکلی اینجانب با سایر عجانب در سایر تارنماهای پارسی به شدت تکذیب میگردد . در نتیجه اینجانب پاسخگوی همین وبلاگ در همین وبلاگ هستم و لاغیر!!


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA