شکایت به خاطر هشت نفرت انگیز

کوئنتین تارانتینو که برای لو رفتن فیلمنامه «هشت نفرت انگیز» بسیار عصبانی بود هفته گذشته برعلیه شرکت گااوکر طرح دعوا کرد.

این درحالی بود که پس از اعلام تارانتینو مبنی بر نساختن فیلمش به دلیل عمومی شدن فیلمنامه وبلاگ گااوکر کل فیلمنامه را منتشر کرد.
این فیلمنامه ۱۴۶ صفحه در یک پست با عنوان اینجا فیلمنامه افشا شده کوئنتین تارانتینو را بخوانید و لذت ببرید منتشر شده است.

تارانتینو در دادخواست خود به دادگاه اینگونه عنوان کرده است: این رسانه از خط خود و حدود رسانه پا را فراتر گذاشته و نه برای یک گزارش خبری بلکه برای ترویج بی اخلاقی است. حرکت غیر قانونی این رسانه اگر جلوگیری نشود ادامه دار و زیان آور خواهد شد.
گفتنی است چندی پیش  فیلمنامه فیلم تارنتینو با عنوان «هشت نفرت انگیز» افشا شد. او در این مورد گفته بود: «خیلی، خیلی افسرده‌ام‌. فیلمنامه‌ای را تمام کرده بودم، نسخه اول آن را و قرار بود زمستان بعد آن را کارگردانی کنم، یعنی یک سال دیگر. فیلمنامه را به شش نفر دادم و ظاهرا الان فیلمنامه لو رفته است.»
رجی هادلین از تهیه‌کنندگان «جانگو آزاد شده» فیلم قبلی تارانتینو یکی از کسانی است که فیلمنامه وسترن «هشت نفرت‌انگیز» دستش بود. سه بازیگر هم فیلمنامه را در اختیار داشتند: مایکل مدسن، بروس درن و تیم راث که هر سه قبلا با تارانتینو همکاری کرده‌اند.
تارانتینو گفت مطمئن است راث این کار را نکرده است. در مقابل او فکر می‌کند مدیر برنامه درن که در شرکت CAA کار می‌کند فیلمنامه را در هالیوود به همه داده است، هرچند CAA این احتمال را رد کرده است.
اکنون تارانتینو قصد دارد برای تبدیل فیلمنامه «هشت نفرت‌انگیز» به یک رمان با چند ناشر گفت‌وگو کند.
او گفت: «می‌خواهم آن را چاپ کنم. فعلا این تصمیم را گرفته‌ام. من فیلمنامه را به شش نفر دادم و اگر نمی‌توانم تا این حد به آن‌ها اعتماد کنم، پس تمایلی هم ندارم آن را بسازم. چاپش می‌کنم. کارم با این پروژه تمام شد. می‌روم سراغ کار بعدی.»
تاکنون درباره جزئیات داستان «هشت نفرت‌انگیز» چیزی منتشر نشده، بجز اینکه یک وسترن با حضور بازیگران مختلف است.

منبع : سینما پرس


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA