علی خلیلی ، شهید نهی از منکر

شوک امروز صبح رسانه‌ها خبر شهادت علی خلیلی، شهید معروف به ناهی از منکر بود.طبق اعلام رسانه‌ها قرار است فردا صبح تشییع پیکر این شهید انجام شود. اتفاقی که ظاهرا با تردیدهایی مواجه شده است.

مهدی پناهی فرمانده پایگاه بسیجی است که شهید خلیلی در آنجا عضو بوده است و رفت و آمد می‌کرده است. پناهی ساعتی پیش در گفتگو با تسنیم از احتمال تعویق مراسم تشییع شهید خبر داد. به گفته او نزدیکان شهید امروز چند بار به بنیاد شهید مراجعه کرده‌اند و به دلیل تعطیلات کسی آنجا نبوده است که به پرونده شهید خلیلی رسیدگی کند و مجوزدفن در قطعه شهدا را صادر کند، به همین خاطر به احتمال زیاد بعد از مشورت با خانواده این شهید مراسم تشییع به تعویق بیفتد.


فرمانده پایگاه بسیج مسجد فاطمه الزهرا(س) با انتقاد از تعلل در رسیدگی به پرونده جانبازی شهید خلیلی اضافه کرد: از چند ماه پیش از عید نزدیکان شهید برای تشکیل پرونده جانبازی او اقدام کرده بودند، چند باری هم کمیسیون برای او تشکیل شده بود اما هیچ نتیجه‌ای حاصل نشده بود و حتی نه قطعی هم به ما نگفته بودند و پاسخ قطعی را به کمیسیون‌های بعدی موکول می‌کردند، حالا که علی خلیلی شهید شده است، ظاهرا در ایام تعطیلات کسی در بنیاد شهید نیست که پاسخگوی خانواده شهید باشد.
پناهی تصمیم قطعی در مورد مراسم تشییع پیکر شهید خلیلی را به بعدازظهر امروز و مشورت با خانواده این شهید موکول کرد.
علی خلیلی ۲۵ تیر ماه سال ۱۳۹۰ در حادثه‌ای دردناک در یکی از محلات شرق تهران در در حین بازگشت از هیئت در حالی که همراه چند نفر از شاگردان یک مدرسه بود به واسطه امر به معروف و نهی از منکر مورد ضرب و شتم قرار گرفت.خلیلی توسط یک نفر از افراد شرور منطقه از ناحیه گردن و قسمت شاهرگ دچار جراحت شد و بیش از ۱۵ دقیقه در خون خود می‌غلتید.
علی خلیلی پس از مرخص شدن از بیمارستان در منزل بستری شد اما هر از گاهی به دلیل مشکلات ناشی از حادثه رخ داده به بیمارستان منتقل شده و بستری می شد.
وی بهمن ماه امسال نیز مجدداً در بیمارستان بستری شد و پس از یک ماه به خانه منتقل شد اما سرانجام دیروز عصر و در بیمارستان بعثت دعوت حق را لبیک گفته و جان به جان آفرین تسلیم کرد و به دیدار اباعبدالله الحسین و یارانش شتافت.


منتشر شده

در

,

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

یک پاسخ به “علی خلیلی ، شهید نهی از منکر”

  1. مریم نیم‌رخ

    خدا رحمتش کنه و خدا باعث وبانی این حادثه تلخو لعنت کنه که اینقدر راحت جوون مردمو از خونواده ش گرفتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA