مسعود رسام درگذشت.

http://sardin.files.wordpress.com/2008/12/thumbnail.jpg

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، «مسعود رسام»‌ کارگردان نامدار تلویزیون ایران پس از سال‌ها تحمل بیماری سرطان خون حدود یک ساعت پیش در بیمارستان لاله تهران درگذشت.
بنابراین گزارش، آخرین فعالیت زنده یاد رسام، کارگردانی مجموعه تلویزیونی «غیرمحرمانه» بود که سال گذشته از شبکه تهران به روی آنتن می‌رفت.
مسعود رسام متولد ۱۳۳۶ تهران، فارغ التحصیل کارگردانی از مدرسه عالی تلویزیون و سینما (دانشکده صدا و سیما)بود. وی فعالیت هنری را سال ۱۳۵۸ در تلویزیون با تهیه کنندگی و کارگردانی فیلم‌های کوتاه، تئاتر و سریال آغاز کرد.
برنامه چاق و لاغر، دنیای شیرین دریا، دنیای شیرین، هاچین و واچین، محله بهداشت و … از جمله فعالیت‌های این کارگردان و تهیه کننده در عرصه کودک و نوجوان است.
زنده یاد رسام کارگردانی، تهیه‌کنندگی و نویسندگی فیلم‌ها و سریال‌هایی نظیر غیرمحرمانه، مادر، بزرگ مرد کوچک، سریال مروارید سرخ، دریایی‌ها، سیندرلا، تولدی دیگر، دنیای شیرین دریا، نوعی دیگر، سرزمین، قطار ابدی، دلبندم، سیب خنده، همسران، علی و غول جنگل، چاق و لاغر، دو مرغابی در مه، ماموریت، منبع موثق، در خانه، هاچین و واچین،‌ از نو بسازیم، محله بهداشت، محله برو بیا، برده رقصان، کیف، شازده کوچولو و… را در پرونده کاری خود دارد.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA