ویروس جدید در USB ها

هرچند ویروس ها از روشهای پیچیده تر و جدیدتری برای گسترش و آلوده کردن کاربران استفاده می کنند اما هنوز روش های قدیمی نیز برای انتشار ویروس ها مورد استفاده قرار می گیرند.

به گزارش سرویس امنیت و شبکه پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران از پلیس فتا، از جمله این ویروس ها می توان به DUNIHI اشاره کرد که از طریق درایوهای قابل حمل مانند USB برای گسترش و انتشار خود استفاده می کند.
در گزارشی که از سوی شرکت امنیتی ترند میکرو منتشر شده، گسترش این ویروس بیشتر در مناطق آمریکای لاتین ، آسیا و اقیانوس آرام شناسایی شده است.
ویروس DUNIHI مانند یک کرم اینترنت معمولی خود را از طریق درایوهای خارجی و فایلهای LNK گسترش می دهد. این فایل ها با نام LNK_DUNIHI شناسایی می شوند.
نکته جالب درباره این ویروس، شیوه نام گذاری فایل هایی است که بر روی تجهیزات ذخیره سازی خارجی ایجاد می کند .در حقیقت این ویروس پوشه هایی را ایجاد می کند تا کاربر بر روی آنها کلیک کرده و به این وسیله به گسترش بیشتر خود کمک کند.
ویروس مذکور هنگام آلوده کردن قربانی به دنبال درایوهای خارجی می گردد تا از طریق آنها بتواند به سیستمهای دیگر منتقل و آنها را نیز آلوده کند.
روش دیگر انتشار آن صفحات اینترنتی و URL های آلوده است. DUNIHI قابلیت ارتباط با سرورهای کنترل و فرماندهی (C&C) مجرمان سایبری را نیز دارد.
سرقت اطلاعات و انجام حملات سایبری و تشکیل شبکه های بات نت و ارسال گسترده هرزنامه و ایمیلهای آلوده از جمله اهداف اینگونه خلافکاران سایبری و نویسندگان ویروس هاست.
بهترین راه برای جلوگیری از آلوده شدن به اینگونه ویروس ها بروزرسانی مرتب نرم افزارها و سیستم عامل و استفاده از نسخه های اصلی و معتبر محصولات آنتی ویروس می باشد.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA