کدام گوشی ها اندروید ۵ را دریافت میکنند

کدام گوشی ها اندروید ۵ را دریافت میکنند

به جهت آگاهی از چند و چون ارائه اندروید ۵٫۰ بر روی دستگاه‌های موجود بازار، لیستی از برنامه شرکت‌های بزرگ برای نسل جدید سیستم عامل اندروید به همراه گمانه زنی‌های اینترنتی را کنار یکدیگر آورده‌ایم. سعی می‌کنیم این خبر به مرور و با شایعات جدید به‌روزرسانی شود.
سونی
سونی جزء نخستین شرکت‌هایی بود که قبل از انتشار شایعات، اخباری رسمی را در مورد اسمارت فون های دریافت کننده اندروید ۵٫۰ در اختیار رسانه‌ها قرار داد. به گفته سونی تمامی اسمارت فون های سری اکسپریا Z در اوایل سال ۲۰۱۵ به این سیستم عامل مجهز می‌شوند. لیست کامل این اسمارت فون ها بدین صورت است: The Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia Z1, Xperia Z1S, Xperia Z Ultra, Xperia Z1 Compact, Xperia Z2, Xperia Z3, Xperia Z3V, و Xperia Z3 Compact.
این شرکت همچنین خط تبلت های خود را نیز از یاد نبرده و اندروید ۵٫۰ برای اکسپریا تبلت Z، اکسپریا Z2 تبلت و اکسپریا Z3 تبلت کامپکت نیز منتشر می‌شود. اکسپریا Z الترا گوگل پلی ادیشن نخستین محصولی خواهد بود که این آپدیت را بسیار زود دریافت می‌کند و سونی انتشار وسیع تر این سیستم عامل را از ابتدای سال ۲۰۱۵ و با اکسپریا Z3 و اکسپریا Z2 آغاز می‌کند.
گوگل نکسوس
لالیپاپ خط آغاز ماراتون خود را از اسمارت فون نکسوس ۶ و تبلت نکسوس ۹ گوگل آغاز کرد که هر دو از اوایل ماه نوامبر وارد بازار می‌شوند. گوگل همچنین تأیید کرده که نکسوس های ۴، ۵ و تبلت های ۷ و ۱۰ نیز در هفته‌های آینده اندروید ۵٫۰ را دریافت می‌کنند.
موتورولا
موتورولا نکسوس ۶ مجهز به اندروید ۵٫۰ را برای گوگل تولید کرده، بنابراین این شرکت با چم و خم این سیستم عامل به خوبی آشناست و از شرکت‌هایی خواهد بود که احتمالا زودتر از رقبا لالیپاپ را به کاربران خود می‌رساند. فعلا تأیید شده که نسل اول و دوم اسمارت فون های موتو ایکس و موتوG و همین‌طور موتوE این سیستم عامل را دریافت می‌کنند.
محصولات قدیمی تر این کمپانی چون Droid Ultra، Droid Maxx و Droid Mini نیز در صف آپدیت قرار گرفته‌اند. موتورولا تاریخ انتشار اندروید ۵٫۰ برای دستگاه‌های دیگر تولیدی خود را به آینده موکول کرده است.
اچ‌تی‌سی
اچ‌تی‌سی در کنار موتورولا دیگر شریک گوگل برای تولید یک دستگاه نکسوسی بود. این شرکت تایوانی با تولید نکسوس ۹ مجهز به اندروید ۵٫۰ بازگشت دوباره ای پس از چند سال به دنیای تبلت داشته. بنابراین اچ‌تی‌سی نیز چون موتورولا آشنایی بسیاری با این سیستم عامل دارد و باید در انتظار انتشار “زودهنگام” این آپدیت برای دستگاه‌های این شرکت باشیم. تا امروز تأیید شده که اسمارت فون های One، One M8 و M7 این آپدیت را در کمتر از ۹۰ روز آینده دریافت خواهند کرد.
اچ تی سی زمان انتشار این آپدیت را برای دیگر اسمارت فون های این شرکت در “آینده ای نزدیک” اعلام می‌کند.
ال‌جی
ال‌جی فعلا جزء شرکت‌هایی بوده که در مورد آپدیت جدید سکوت اختیار کرده. اما دو اسمارت فون LG G3 و G Pro 2 بدون شک در میان محصولات دریافتی این آپدیت قرار خواهند داشت. همچنین تجهیز G3 Beat و G Flex به این آپدیت نیز محتمل دانسته شده است.

سامسونگ
هنوز خبری از زمان انتشار اندروید ۵٫۰ برای دستگاه‌های سامسونگ در دست نیست. اما اسمارت فون هایی چون گلکسی S5، S4 به همراه گلکسی آلفا، گلکسی نوت ۴ و ۳ همگی از بخت‌های اصلی دریافت اندروید جدید در مرحله نخست هستند. در ضمن پیشتر ویدیویی از اجرای اندروید L با رابط کاربری تاچ‌ویز را بر روی گلکسی S5 مشاهده کرده بودیم.
انویدیا
تأیید شده که تبلت قدرتمند انویدیا با نام SHIELD Tablet در ماه‌های آینده به اندروید ۵٫۰ مجهز می‌شود.
هواوی
هیچگونه اطلاعاتی از ارائه این آپدیت برای اسمارت فون های هواوی منتشر نشده، اما وبسایت Huaweinews پیش‌بینی کرده که گوشی های چون اسند میت سون، Honor 6 و اسند P7 ممکن است در سه ماه آینده به این سیستم عامل دسترسی پیدا کنند.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA