سندی جدید از ۱۱ سپتامبر

شبکه ان بی سی نوشت: پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) پس از حملات تروریستی یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ به شدت مورد انتقاد قرار گرفت، اما مقامات وقت این تشکیلات به بهانه های مختلف ضعف خود را توجیه کردند. اکنون اسناد به دست آمده نشان می دهد اف بی آی بر روی یک اشتباه فاحش خود سرپوش گذاشته است.

11 سپتامبر

بر این اساس اف بی آی با شبکه تروریستی القاعده در ارتباط بوده و حتی یک مامور آن مستقیما با “اسامه بن لادن” سرکرده این شبکه دیدار کرده است. هشت سال پیش از وقوع حملات ۱۱ سپتامبر این مامور به دیدار بن لادن رفته و مطلع شده است که القاعده به دنبال حمله به آمریکا است و از این اقدام حمایت مالی می کند.
این گزارش حاکی است مامور اف بی آی که در پوشش یک راننده در لس آنجلس فعالیت می کرده توانسته است با “امر عبدالرحمان” شیخ مصری ارتباط بگیرد. این فرد که به دلیل دست داشتن در نخستین حمله به مرکز تجارت جهانی نیویورک در ۱۹۹۳ در آمریکا به حبس ابد محکوم شد، به مامور مخفی اف بی آی گفته بود: هر وقت پول نیاز داشتی مستقیما سراغ بن لادن برو و بگو که من تو را فرستاده ام.
این در حالی است که اطلاعات این فرد در دهه ۱۹۹۰ میلادی باعث شد آمریکا از حملات تحت حمایت بن لادن به لژ فراموشخانه در لس آنجلس جلوگیری کند. گویا بن لادن طی ملاقاتی به این مامور گفته بود که حمله به لژ مذکور مثل بمب در آمریکا صدا خواهد کرد.
یک مقام وقت دفتر اف بی آی در لس آنجلس در جریان یک بازپرسی در سال ۲۰۱۰ گفت این دفتر اطلاعات خود را از کسانی دریافت می کرد که مستقیما با رهبری القاعده در ارتباط بودند. با این حال مقامات، سالها از انتشار این مطلب جلوگیری کردند.
به گزارش ان بی سی نه کنگره آمریکا و نه کمیسیون رسیدگی به حملات ۱۱ سپتامبر از این ارتباطات اف بی آی اطلاع نداشته اند. کمیسیون مذکور در گزارش نهایی خود اف بی آی و سازمان اطلاعات و امنیت مرکزی آمریکا (سیا) را مسئول وقوع این حملات که طی آن حدود سه هزار نفر جان باختند، معرفی کرده است.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA