ایدز، ماهانه ۲۲۷۱۶۸۰۰۰۰۰ تومان برای کشور هزینه دارد

به گفته یک متخصص بیماری های عفونی، یکی از چالش های بیماری ایدز برای نظام سلامت هزینه درمان آن است و دولت برای هر بیمار تقریبا ۱۲۴۰۰۰۰تومان در ماه هزینه می کند.

دکتر علی مجید پور در گفتگو با خبرنگار سلامت نیوز، اظهار داشت: این هزینه غیر از هزینه های است که باید برای درمان عفونت های ناشی از ایدز پرداخت شود ضمن اینکه درمان عفونت های ناشی از ایدز نسبت به علل دیگر  همان عفونت، هزینه بیشتری دارد مثلا سل ناشی از ایدز هزینه بیشتری نسبت به سل در شرایط معمول دارد

وی گفت: ویروس HIV زمانی که سلولهای دفاعی بدن را از بین می برد بدن فرد مبتلا، مستعد هر نوع آلودگی و عفونت می شود و اساسا علت مرگ و میر ناشی از ایدز به خاطر رشد همین عفونت هاست، که مهمترین آنها عفونت دستگاه تنفسی و اسهال های طولانی مدت است. همچنین گاهی بیمار با کاهش وزن چشمگیری مواجه می شود و ممکن است در عرض ۶ماه ۲۰ درصد وزن کم کند

این متخصص بیماری های عفونی افزود: HIV بیماری کاملا رفتاری و ساده است  و اگر رفتار فرد اصلاح شود هرگز به این بیماری دچار نخواهد شد . از نظر پیشگیری نیز قدرت سرایت ویروس ایدز نسبت به هپتایت  B یک صدوم است و به راحتی می توان با آموزش از ایجاد و گسترش آن جلوگیری کرد.

دکتر مجیدپور در ادامه گفت : در حال حاضر روزانه ۱۰ هزار مقاله درباره ایدز در جهان منتشر می شود و ممکن است در آینده در نسبت میان ایدز با گروهای خونی و خصوصیات ژنتیکی افراد به نتاج جدیدی دست یافت اما براساس تحقیقاتی که تاکنون صورت گرفته هیچ ارتباط منطقی بین نوع خون افراد و ویژگی های زنتیکی آنها با ایدز دیده نشده است.

به گزارش سلامت نیوز، با توجه به آمار اعلامی از سوی وزارت بهداشت در خصوص ابتلای ۱۸ و ۲۳۰ نفر از هموطنانمان به بیماری ایدز این بیماری ماهانه برای کشور ۲۲۷۱۶۸۰۰۰۰۰ تومان هزینه دارد، باید توجه داشت که برخی آمارهای رسمی و تخمینی حاکی از ابتلای صدهزار نفر به بیماری ایدز در کشورمان است.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA