گزارش العربیه از دستگیری ریگی

خبرنگار العربیه در اسلام آباد دستگیری عبدالمالک ریگی سرگرده گروهک تروریستی جند‌الله را ضربه محکمی بر این گروهک دانست.

به گزارش فارس: شبکه العربیه با بازتاب خبر دستگیری عبدالمالک ریگی توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی با خبرنگار این شبکه در اسلام آباد به بررسی سناریوهای مختلف درباره چگونگی و نتایج این دستگیری پرداخت.
“بکر عطیانی ” در پاسخ به سوالی درباره چگونگی دستگیری عبدالمالک ریگی گفت: تاکنون گزارش شفافی از چگونگی دستگیری وی ارائه نشده است، فقط اطلاع داریم که سپاه پاسداران در یک عملیات غافلگیر کننده او را دستگیر کرده است.
وی در پاسخ به سوالی درباره اهمیت این عملیات بر تحولات منطقه‌ای با اشاره به اینکه این اقدام دولت ایران دارای تاثیر بر منطقه است، تصریح کرد: دلیل این مسئله این است که ریگی در منطقه مشترکی بین ایران و افغانستان و پاکستان فعال بوده که این عملیات برهر سه منطقه تاثیر دارد.
عطیانی با اشاره به اینکه این منطقه مشترک به “مثلث مرگ ” یا “مثلث تروریست‌ها ” معروف بوده، گفت: علاوه بر جندالله دیگر گروهای افراطی نیز در این منطقه فعال بوده‌اند.
بکر اذعان داشت: براساس اظهارات ریگی اعضا این گروه تا ۲۰۰۰ نفر بالغ می‌شدند که ۵۰۰ تن از این افراد به طور مستمر در حال همکاری و آموزش در این گروه بودند و با توجه به اینکه این گروه تاکنون شخصیت مهم دیگری جزعبدالمالک ریگی نداشته؛ دستگیری ریگی ضربه شدیدی بر این گروه وارد کرد.
در ادامه این گفت‌وگوی تلویزیونی در حالی که مجری العربیه به شدت در تلاش بود تا این اقدام نیروهای امنیتی ایران را ناشی از همکاری نیروهای پاکستانی قلمداد کند، از مهمان برنامه پرسید: “آیا احتمال دارد که نیروهای پاکستانی این فرد را دستگیر کرده باشند و سپس به ایران تحویل داده باشند؟ ”
بکر در پاسخ به این سوال اظهار داشت: “ما اطلاع دقیقی درباره این مسئله نداریم و پیش از این نیز مقامات پاکستان اعلام کرده بودند که ریگی در حال حاضر در افغانستان است و شاید هم وارد ایران شده باشد ولی در حال حاضر در پاکستان نیست. ”
وی افزود: با این حال باید در نظر داشت که این عملیات در فشار مشترک نیروهای سپاه پاسداران با ارتش پاکستان بر جندالله بوده است.
کارشناس العربیه در پایان با اشاره به اینکه پاکستان روابط محکمی با تهران دارد، تاکید کرد: روابط تهران و اسلام‌آباد محکم‌تر و قوی‌تر از رابطه با آمریکا است ولی اطلاعات نشان می‌دهد که دستگیری ریگی در شرق ایران بوده و ایران به تنهایی این عملیات را انجام داده است.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA