جزئیات APUهای موبایل Kaveri شرکت AMD منتشر شد

شرکت AMD در کنفرانس اخیر APU 14 به تشریح جزئیات مربوط به APUهای موبایل Kaveri پرداخت.

بر این اساس، APUهای جدید Kaveri بر پایه نوعی معماری هایبرید، ترکیب معماری‌های Steamroller و Excavator، خواهند بود. برای اطلاع از جزئیات بیشتر با ما همراه شوید.

APUهای موبایل جدید Kaveri شرکت AMD ضمن بهره گیری از ترکیب دو معماری Steamroller-Excavator به صورت هایبرید، مجموعاً از ۱۲ هسته پردازشی شامل ۸ هسته پردازش گرافیکی (GPU) و چهار هسته پردازش مرکزی (CPU) بهره می‌برند. متاسفانه هنوز اطلاعات دقیقی از این معماری و نحوه عملکرد أن منتشر نشده است.

kaveri 01-635x345

در مجموع هفت پردازنده از سری جدید این APUها معرفی شده که پرچمدار آنها پردازنده AMD FX-7600P است که تنها در اختیار OEM ها یا تولید کنندگان سیستم‌های کامل قرار خواهد گرفت و پردازنده‌هایی که در دسترس مشتریان خواهد بود از A10-7400P شروع می‌شود.

خوشبختانه این پردازنده‌ها دارای مصرف انرژی بهینه‌ای هستند به گونه‌ای که پردازنده AMD FX-7600P که قدرتمند ترین عضو خانواده به حساب می‌آید، تنها به ۳۵ وات در حالت لود صد در صد نیازمنداست. قسمت پردازنده مرکزی این APU دارای فرکانس کاری ۲٫۷ گیگاهرتز بوده که در حالت Boost تا ۳٫۶ گیگاهرتز افزایش پیدا می‌کند. همچنین چیپ گرافیکی (GPU) این APU در مجموع از ۵۱۲ هسته GCN بهره برده و فرکانس کاری آن معادل ۶۰۰ مگاهرتز است که تا ۶۶۶ مگاهرتز افزایش پیدا می‌کند.

مشخصات کامل این پردازنده‌ها در جدول زیر آورده شده است:

kaver-mobile-lineup


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA