آسپرین هروز یک عدد

سعيد مجتهدزاده در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبري فارس «توانا» مصرف آسپرين را يكي از عوامل پيشگيري از سكته‌هاي قلبي و مغزي دانست و افزود: مصرف روزانه 80 ميلي گرم آسپرين باعث مي‌شود تا حدودي از تشكيل لخته خون و سكته جلوگيري شود.

وي گفت: معمولاً آسپرين براي افراد در سنين بالا خصوصاً اشخاصي كه بيش از 60 سال دارند، مفيد است؛ آسپرين باعث رقيق‌ شدن خون شده و بر چسبندگي پلاكت‌ها اثر مي‌گذارد؛ در مجموع اگر فرد ممنوعيتي براي استفاده از آسپرين نداشته باشد، مصرف آن مي‌تواند تا حدي از بروز سكته‌هاي قلبي و مغزي پيشگيري كند.

عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران با اشاره به اين مطلب كه مصرف آسپرين به تنهايي نمي‌تواند باعث جلوگيري از بروز سكته‌هاي قلبي و مغزي شود، تصريح كرد: مصرف آسپرين به اشخاصي كه داراي فاكتورهايي مانند قند خون، چربي بالا، چاقي و فشار خون هستند، كمك بيشتري مي‌كند اما اين افراد بايد با انجام ورزش به صورت منظم و روزانه حداقل به مدت 30 دقيقه، حتي در حد پياده‌روي در يك مسير مسطح، به وضعيت ايده‌آل نزديك شوند.

وي افزود: اين افراد بايد از رژيم غذايي مناسب پيروي كرده و از هر غذايي خصوصاً مواد غذايي با كالري بالا و بي‌خاصيت مانند انواع شيريني‌ها و چربي‌ها استفاده نكنند بلكه بايد بيشتر كالري خود را از ميوه‌ها و پروتئين‌ها تأمين كنند؛ با يك رژيم غذايي مناسب مي‌توان به سلامت قلب كمك شاياني كرد.

مجتهدزاده استفاده از كپسول‌هاي امگا 3 را نيز مفيد دانست و تأكيد كرد: مصرف امگا 3 براي همه افراد خصوصاً افراد مسن توصيه مي‌شود، چرا كه امگا 3 باعث پايين آمدن چربي خون مي‌شود و در حقيقت يك حالت محافظتي از سلول‌هاي بدن دارد همچنين مصرف روزانه آن بدون عوارض است.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA