آسپرین هروز یک عدد

سعید مجتهدزاده در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبری فارس «توانا» مصرف آسپرین را یکی از عوامل پیشگیری از سکته‌های قلبی و مغزی دانست و افزود: مصرف روزانه ۸۰ میلی گرم آسپرین باعث می‌شود تا حدودی از تشکیل لخته خون و سکته جلوگیری شود.

وی گفت: معمولاً آسپرین برای افراد در سنین بالا خصوصاً اشخاصی که بیش از ۶۰ سال دارند، مفید است؛ آسپرین باعث رقیق‌ شدن خون شده و بر چسبندگی پلاکت‌ها اثر می‌گذارد؛ در مجموع اگر فرد ممنوعیتی برای استفاده از آسپرین نداشته باشد، مصرف آن می‌تواند تا حدی از بروز سکته‌های قلبی و مغزی پیشگیری کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به این مطلب که مصرف آسپرین به تنهایی نمی‌تواند باعث جلوگیری از بروز سکته‌های قلبی و مغزی شود، تصریح کرد: مصرف آسپرین به اشخاصی که دارای فاکتورهایی مانند قند خون، چربی بالا، چاقی و فشار خون هستند، کمک بیشتری می‌کند اما این افراد باید با انجام ورزش به صورت منظم و روزانه حداقل به مدت ۳۰ دقیقه، حتی در حد پیاده‌روی در یک مسیر مسطح، به وضعیت ایده‌آل نزدیک شوند.

وی افزود: این افراد باید از رژیم غذایی مناسب پیروی کرده و از هر غذایی خصوصاً مواد غذایی با کالری بالا و بی‌خاصیت مانند انواع شیرینی‌ها و چربی‌ها استفاده نکنند بلکه باید بیشتر کالری خود را از میوه‌ها و پروتئین‌ها تأمین کنند؛ با یک رژیم غذایی مناسب می‌توان به سلامت قلب کمک شایانی کرد.

مجتهدزاده استفاده از کپسول‌های امگا ۳ را نیز مفید دانست و تأکید کرد: مصرف امگا ۳ برای همه افراد خصوصاً افراد مسن توصیه می‌شود، چرا که امگا ۳ باعث پایین آمدن چربی خون می‌شود و در حقیقت یک حالت محافظتی از سلول‌های بدن دارد همچنین مصرف روزانه آن بدون عوارض است.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA