دمپایی لا انگشتی

نتایج یک تحقیق جدید نشان داده است که پوشیدن دمپایی‌های لاانگشتی که بویژه در بین دختران نوجوان در فصل تابستان متداول است برای پاها و زانوها خطرناک و مضر است.

به گزارش ایسنا، پژوهشگران دانشگاه آئوبورن در آلاباما در این پژوهش اظهار داشتند که استفاده از دمپایی‌های لاانگشتی بویژه در فصل تابستان بین دختران بسیار متداول می‌شود. اما انتخاب مناسب و هوشمندانه‌ای نیست.

پوشیدن این دمپایی‌ها در واقع باعث تغییر در نحوه حرکات عادی و طبیعی فرد شده و در نهایت به پاها و زانوی وی آسیب می‌رسانند.

در این تحقیق که روی ۳۹ دختر و پسر دانشجو انجام گرفت از آنها خواسته شد که در حین راه رفتن دمپایی‌ لاانگشتی یا کفش ورزشی به پا کنند.

نتایج مطالعات نشان داد: کسانی که دمپایی لاانگشتی به پا داشتند حین راه رفتن گام های کوتاه تری بر می‌دارند و پاشنه‌های پای خود را با نیروی عمومی کمتر به زمین می‌زنند.

به این دلیل به افرادی که به هر دلیل مایل به پوشیدن این دمپایی‌ ها هستند توصیه می‌شود که از آنها فقط برای مدت زمانی کوتاهی استفاده کنند.

به علاوه استفاده طولانی مدت از این دمپایی‌ها می‌تواند باعث بروز درد در ناحیه پا، کمر درد و یا حتی آسیب رسیدن به لگن شود.

نتایج این پژوهش در نشست سالانه اخیر کالج آمریکایی طب ورزش در ایندیانا پلیس ارائه شده است.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA