مزایای شکلات تلخ

http://www.candysnob.com/archives/pictures/Dark-Chocolate-Easter-Egg-IMG450070US-thumb-330x330.jpg

به گزارش مهر، مطالعه روي 50 هزار داوطلب نشان داد افرادي كه در طول هفته كاكائوي تلخ مصرف مي‌كنند 22 درصد كمتر از ديگر افراد در معرض خطر سكته قرار دارند و افرادي كه دچار اين اختلال شده‌اند، اما در مصرف اين شكلات ترديدي به خود راه نمي‌دهند 46 درصد كمتر از سايرين در معرض خطر مرگ ناشي از سكته قرار دارند.

محققان دانشگاه تورنتو دليل اين پديده را وجود مقادير زيادي آنتي اكسيد فلاوانويد در شكلات كاكائوي تلخ مي‌دانند. به گفته آنها، مطالعات بيشتري نياز است تا تعيين شود آيا اين كاكائو روي كاهش احتمال سكته تاثير دارد يا افراد سالم بيشتر به مصرف آن گرايش نشان مي‌دهند.

محققان دريافتند از ميان 44 هزار و 489نفر از داوطلبان حاضر در مطالعه، كساني كه در هفته كاكائوي تلخ مصرف مي‌كردند 22 درصد كمتر از افرادي كه شكلات نمي‌خوردند در معرض سكته قرار دارند.

مطالعه‌اي ديگر نشان داد 1169 نفر كه در هفته 50 گرم كاكائو مي‌خوردند 46درصد كمتر از افرادي كه اين شكلات را نمي‌خوردند در معرض خطر مرگ ناشي از سكته قرار دارند.

بر اساس گزارش تلگراف، با اين وجود به دليل اين‌كه مصرف بيش از حد شكلات مي‌تواند منجر به چاقي در افراد شود و چاقي نيز يكي از عوامل تهديدكننده سلامتي به شمار مي‌رود، دانشمندان قصد دارند مطالعات بيشتري را به منظور رد يا اثبات تاثير آن روي بروز سكته انجام دهند.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA