مزایای شکلات تلخ

http://www.candysnob.com/archives/pictures/Dark-Chocolate-Easter-Egg-IMG450070US-thumb-330x330.jpg

به گزارش مهر، مطالعه روی ۵۰ هزار داوطلب نشان داد افرادی که در طول هفته کاکائوی تلخ مصرف می‌کنند ۲۲ درصد کمتر از دیگر افراد در معرض خطر سکته قرار دارند و افرادی که دچار این اختلال شده‌اند، اما در مصرف این شکلات تردیدی به خود راه نمی‌دهند ۴۶ درصد کمتر از سایرین در معرض خطر مرگ ناشی از سکته قرار دارند.

محققان دانشگاه تورنتو دلیل این پدیده را وجود مقادیر زیادی آنتی اکسید فلاوانوید در شکلات کاکائوی تلخ می‌دانند. به گفته آنها، مطالعات بیشتری نیاز است تا تعیین شود آیا این کاکائو روی کاهش احتمال سکته تاثیر دارد یا افراد سالم بیشتر به مصرف آن گرایش نشان می‌دهند.

محققان دریافتند از میان ۴۴ هزار و ۴۸۹نفر از داوطلبان حاضر در مطالعه، کسانی که در هفته کاکائوی تلخ مصرف می‌کردند ۲۲ درصد کمتر از افرادی که شکلات نمی‌خوردند در معرض سکته قرار دارند.

مطالعه‌ای دیگر نشان داد ۱۱۶۹ نفر که در هفته ۵۰ گرم کاکائو می‌خوردند ۴۶درصد کمتر از افرادی که این شکلات را نمی‌خوردند در معرض خطر مرگ ناشی از سکته قرار دارند.

بر اساس گزارش تلگراف، با این وجود به دلیل این‌که مصرف بیش از حد شکلات می‌تواند منجر به چاقی در افراد شود و چاقی نیز یکی از عوامل تهدیدکننده سلامتی به شمار می‌رود، دانشمندان قصد دارند مطالعات بیشتری را به منظور رد یا اثبات تاثیر آن روی بروز سکته انجام دهند.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA