یک افتخار

جوانترین خبرنگار جهان، یک نوجوان ۱۴ساله گیلانى است که فعالیتهاى مستمر او در زمینه نوشتارى همگان را شگفت زده کرده است.
سید ایمان (کوروش) ضیابرى سیدین که اردیبهشت ماه سال۱۳۶۹ در خانواده اى فرهنگى و مطبوعاتى در شهرستان رشت به دنیا آمد، اخیراً از سوى فدراسیون بین المللى روزنامه نگاران جهان به عنوان جوانترین خبرنگار جهان شناخته شده است. استعداد و نبوغ خدادادى سیدایمان در امر نوشتن، از دوران کودکى آغاز شد و در ۸سالگى نخستین مقاله او در هفته نامه هاتف در رشت به چاپ رسید. از آن زمان تاکنون وى بیش از هزار مقاله در نشریات محلى و سراسرى به چاپ رسانده است که اکثراً در زمینه هاى اجتماعى و فرهنگى است. او که تنها فرزند خانواده اش است، ضمن کار مطبوعاتى به فراگیرى زبانهاى خارجى نیز مشغول است. هم اکنون او به راحتى به زبانهاى انگلیسى و عربى صحبت کرده و مطالب مختلفى را نیز از این زبانها به فارسى ترجمه مى کند. این نخبه گیلانى همچنین در طراحى وب و کار با کامپیوتر نیز از تبحر خاصى برخوردار است به طورى که آمادگى طراحى وب در سطوح مختلف را داراست و مطالب او در زمینه کامپیوتر نیز در نشریات معتبر الکترونیکى کشور و برخى از نشریات الکترونیکى کشورهاى هند و انگلیس به چاپ مى رسد.
این روزنامه نگار جوان گفت: معضلات اجتماعى سطح شهر و استان و همچنین برخى مباحث کلى فرهنگى، بیشترین حجم مطالبم را تشکیل مى دهند. هر چند که از موضوعات روز سیاسى وعلمى و حتى ورزشى نیز غافل نشدم. در حال حاضر نیز بیشتر کار ترجمه متون ادبى از نویسندگان مطرح جهان را انجام مى دهم. او که مدال نقره المپیاد مهارتهاى ملى استان گیلان در رشته طراحى وب را کسب کرده است، هم اکنون در سال اول نظرى در یک دبیرستان غیرانتفاعى در رشت تحصیل مى کند.
او گفت: در طول روز بیشتر سعى مى کنم کارهایم را براى سایت هاى مختلف اینترنتى ارسال کنم و همچنین چندساعتى رمان و داستان مطالعه کنم. علاوه بر اینها؛ مهمترین کارى که در دستور برنامه هایم دارم تا بتوانم به ثمر برسانم، یادگیرى ۱۶زبان رسمى سازمان ملل است که امیدوارم روزى بتوانم این رکورد را هم به نام خودم ثبت نمایم. این نوجوان گیلانى که راه طولانى در کسب علم و دانش پیش رو دارد، مى گوید، نباید تنها از کمبود امکانات گله کرد؛ بلکه باید خود انسان با سعى و تلاش بتواند به همه چیز دست پیدا کند تا استعدادها شکوفا نشود، نمى توان از آنها حمایت و پشتیبانى کرد. اما در همین حال، مسؤولان نباید از استعدادیابى جوانان و فراهم کردن امکانات مورد نیاز آنان غافل باشند. تاکنون مسؤولان زیادى با سید ایمان دیدار و از اینکه با نخبه اى گفت وگو مى کنند، ابراز خشنودى کرده اند. علاقه مندان به تماس با سید ایمان ضیابرى سیدین مى توانند با آدرس اینترنتى او www.imaneemrooz.com تماس حاصل نمایند.

باعث افتخار منه که دوستی مثل ایشون دارم


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

4 پاسخ به “یک افتخار”

 1. مهدي206 نیم‌رخ
  مهدي206

  حاجی! این سایت اینجا (داتک) فیلتر بیده!

 2. آرا نیم‌رخ
  آرا

  عجیبه! برای من فیلتره! اینجا شاتل ساعت یک بامداد صدای خودم! [URL=http://www.weblog.raheayandeh.com][/URL]

 3. مهدي206 نیم‌رخ
  مهدي206

  از اون چیزا!

 4. آرمین نیم‌رخ
  آرمین

  ببینم اینا تو این سایته چی پیدا کردن که فیلتره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA