اطلاعاتی جدید و کامل از Far Cry 4

پس از موفقیت چشم گیر بازی Far Cry 3 و انتشار شایعات فراوان پیرامون نسخه بعدی، شرکت Ubisoft تصمیم گرفت سری جدید را با نام Far Cry 4 معرفی کند که از جنگل های سرسبز به رشته کوه هیمالیا و سرزمین خیالی Kyrat رفته است.

 به تازگی سایت Gameinformer یک پادکست جدید را پیرامون بازی Far Cry 4 منتشر کرده کرده است که درآن سازندگان به بسیاری از سوالات هواداران پاسخ می دهند. با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا یک نگاه کلی به صحبت های انجام شده داشته باشیم.

آقای Alex Hutchinson به عنوان مدیر پروژه بازی Far Cry 4 در پادکستی که به آن اشاره کردیم حضور به عمل آوردند و بحث های رد و بدل شده، توسط یک کاربر از انجمن NeoGAF جمع آوری شده است که بدین شرح می باشد:

Far Cry 4

 • نقشه این عنوان هم اندازه جزیره Far Cry 3 می باشد با این فرق که به دلیل وجود کوهستان های معتدد، از تراکم به مراتب بیشتری برخوردار خواهد بود.
 • اعضایی که در ساخت Far Cry حضور دارند آن را بیشتر یک سری بازی می دانند تا فرانچایز ضمنا نیازی نیست که از بابت داستان سرایی نگران باشید. این موارد در کارهای آقای Dean Evans و تیم او تاثیر بسزایی دارد. بازی Blood Dragon 2 همینطوری ساخته نخواهد شد مگر اینکه یک عنصر غیر منتظره را در آن قرار بگیرد.
 • زمانی که در رابطه با درجه حرارت سوال شد، آقای Hutchinson اعلام کردند که تیم آنها می خواهد تا محصول خود را کاملا بر طبق نیازهای سازندگان ماد طراحی کند. ایشان تمایل دارند تا اینکه عناصر واقع گرایانه ای برای بقا در نظر گرفته شود مثلا با ماندن در آب سرد بیماری هیپوترمی بگیرید، با گزیده شدن توسط حیوانات دچار هاری شوید و غیره اما در محصول نهایی چنین چیزی موجود نخواهد بود و تمامی اینها شاید از طریق یک سری ماد بعدا ارائه شوند.
 • در Far Cry 4  خبری از کوسه ماهی نیست اما با Honey Badger و موجودات هولناکی نظیر Demon Fish مواجه خواهید شد.

jeremy

 • در یک سری بخش های کوهستانی با کمبود اکسیژن مواجه می شوید و باید به دنبال کپسول های مخصوص برای تنفس بگردید زیرا چندان دوام نخواهید آورد.
 • در این بازی شما شاهد به راه افتادن بهمن نیز خواهید بود اما هر موقع که بازیکن بخواهد نمی تواند یکی از آنها را ایجاد کند.
 • زمانی که شما نسخه Playstation 3 یا Playstation 4 بازی Far Cry 4 را خریداری می کنید، حدود ۱۰ بلیط به نام “Keys to Kyrat” دریافت خواهید کرد. شما می توانید کلیدها را بین دوستان نزدیک خود پخش کنید تا اینکه آنها بتوانند محتویات محدودی را از بازی دانلود کنند که تنها شامل بخش co-op می شود و خبری از قسمت تک نفره نیست سپس می توانید با آنها در یک سری مراحل co-op شرکت کنید. تا زمانی که شما نسخه کامل را بازی می کنید، آنها فقط از نسخه محدود بهره مند خواهند بود. آقای Alex Hutchinson کاملا مطلع نیستند اما مثل اینکه شرکت سونی یک زمان محدودی را در نظر گرفته است.

FAR CRY 4 1

 • در بخش co-op خبری از حالت splitscreen نمی باشد.
 • بخش چندنفره در Far Cry 4 رقابت بسیاری را به همراه خواهد داشت با این حال سازندگان از ارائه جزئیات پیرامون این مسئله خودداری می کنند. آنها بخش چندنفره Far Cry 3 را نا امید کننده خطاب می کنند با این حال از گذشته درس گرفته و می خواهند در عنوان جدید کیفیت بسیار مطلوب تری را ارائه کنند.
 • لباس بالدار (wingsuit) را در همان اوایل بازی آزاد خواهید کرد.
 • در زمان پخش نمایه های ویدئویی Far Cry 4 شما می توانید در آنها دخالت کنید اما نکته مهم اینجاست که همیشه چنین چیزی ممکن نیست و حتی اگر زمان آن هم برسد به شما گفته نخواهد شد چرا که مخفی می باشد. این قسمت یادآور مشکلات موجود در صحنه های مبارزات QTE با باس های Far Cry 3 است. ظاهرا خبری از QTE در Far Cry 4 نیست.

Far Cry 4

 • انتشار شعله های آتش همچنان در Far Cry 4 نیز وجود دارد.
 • آقای  Hutchinson ایده های بسیاری برای طراحی اسلحه های گوناگون داشته اند به عنوان مثال در تیر و کمان از پیکان های زهر آلود استفاده شود. با این حال اعضای تیم مخالفت خود را اعلام کرده اند.
 • شما می توانید HUD و تک تک عناصر آن را خاموش کنید تا نمایش داده نشود مانند میزان XP و غیره.
 • پایان های متفاوتی در این بازی وجود خواهد داشت اما همانند Far Cry 3 اینگونه سر راست نخواهد بود که بگوید برای پایان خوب دکمه LT و برای پایان بد دکمه RT را بفشارید.
 • شما می توانید عضو فرقه های مختلف شوید که این مسئله ارتباط شما با دیگر شخصیت های موجود در بازی را تحت تاثیر قرار خواهد داد و در نهایت پایان بازی رقم می خورد.
 • شما می توانید outpost های بدست آمده را ریست کنید اما تیم سازنده می خواهد یک دلیل داستانی برای چنین قابلیتی پیدا کنند.

بازی Far Cry 4 برای پلتفرم های PlayStation 3, PlayStation 4, Windows PC, Xbox 360 و Xbox One در ۱۸ نوامبر (مصادف با ۲۷ آبان) عرضه خواهد شد. افرادی که در گذشته بازی Far Cry 3 را پیش خرید کرده بودند با شخصیت Hurk آشنا هستند. او در سه مرحله از بخش داستانی به نام های Hurk’s Redemption حضور خواهد داشت. این بخش از بازی با پیش خرید نسخه  Limited Edition بازی Far Cry 4 در دسترس می باشد این نکته را نیز لازم است بگوییم که تمامی پیش خریدها به نسخه Limited Edition ارتقاء خواهند یافت.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA