فرخ‌لقا هوشمند در گذشت.

فرخ‌لقا هوشمند بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون در ۸۱ سالگی از دنیا رفت.

به گزارش خبرنگار بخش سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فرخ‌لقا هوشمند متولد ۲۵ اسفند ۱۳۰۷ سابقه حضور در بیش از ۷۰ فیلم سینمایی را دارد که از میان آنها می‌توان به «شب قوزی»، «خواستگار»، «کلاغ»، «باشو غریبه کوچک»، «شکار خاموش»، «افسانه آه»، «دو نفر و نصفی»، «مسافران»، «همسر»، «بلوف»، «کلاه قرمزی و پسر خاله»، «سفر»، «شراره» و «رقص شیطان» نام برد.

این بازیگر پیشکسوت سینما به دلیل عارضه‌مغزی چند هفته‌ی گذشته در بیمارستان بستری بود، طی روزهای گذشته به منزل منتقل شده بود و در منزل از دنیا رفت.

گفته می‌شود: مراسم تشییع پیکر هوشمند قرار است صبح چهارشنبه ۲۴ تیر ماه از مقابل خانه سینما انجام شود.

فرخ لقاح هوشمند نام اصلی فرخ لقاح پوررسول، همسر رضا هوشمند بازیگر سینما و تئاتر که دوران بازیگری را در هنرستان هنرپیشگی زیرنظر عطاء‌الله زاهد، مجید محسنی و حمید قنبری در سال ۱۲۳۴ آغاز کرد و بلافاصله در تئاتر گیلان فعال شد.

شروع فعالیت در سینما در فیلم «نردبان ترقی» در سال ۱۳۳۶ بود و از عمده نمایش‌هایش می‌توان از«خسرو و شیرین»، «خسیس» و … نام برد.

عمده مجموعه‌های تلویزیونی و فیلم‌ها «کوچک جنگلی»، «لبخند زندگی»، «عیاران»، «داستان یک شهر»، «خانه به خانه»، «مدرسه مادربزرگ‌ها»، «سوخته‌دلان»، «تهران ۱۱»، «دردسر بزرگ»، «سایه‌ها»، «چراغ جادو»، «قصه‌های شهرک»، «دختران»، «مامان آفاق» و در فیلم‌های سینمایی چون«علی واکسی»، «شب قوزی»، «شوهر آهوخانم»، «کلاغ»، «باشو غریبه کوچک»، «شکار خاموش»، «افسانه آه»، «رنو تهران ۲۹»، «دو نفر و نصفی»، «مسافران»، «چهارشنبه عزیز»، «دو همسفر»، «الو الو من جوجوام»، «همسر»، «بلوف»، «کلاه قرمزی و پسرخانه»، «سفر»، «اشک و لبخند»، «شراره»، «رقص و شیطان» و … نام برد.منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

یک پاسخ به “فرخ‌لقا هوشمند در گذشت.”

  1. آزاده نیم‌رخ

    بلاگفا وبلاگمو حذف کرد!

    آدرس جدیدمو گذاشتم اینجا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA