میزان فروش فیلمهای سینمای ایران

فیلم سینمایی «عیار ۱۴» به کارگردانی «پرویز شهبازی» در پایان هفته اول اکران خود از مرز ۴۰ میلیون تومان گذشت.
«عیار ۱۴» اکران خود را از هفته گذشته آغاز کرده بود که تنها در دو روز توانسته بود ۱۰ میلیون تومان فروش کند و با پایان تعطیلات ایام سوگواری ماه صفر عملا اکران جدی این فیلم به هفته جاری موکول شده بود که در عرض سه روز گذشته توانست ۳۰ میلیون تومان فروش کند تا به رقم کلی ۴۰ میلون تومان در عرض یک‌هفته دست یابد.
«عیار ۱۴» روز گذشته بیش از ۸ میلیون تومان فروش داشته است.
سال گذشته «عیار ۱۴» یکی از فیلم‌های برگزیده منتقدان سینمایی در جشنواره بیست و هفتم فیلم فجر بود و از سوی داوران جشنواره نیز «سیمرغ بلورین جایزه ویژه هیأت داوران»‌ را به دست آورد.
بنا به گزارش فارس، در این فیلم «محمدرضا فروتن» و «کامبیز دیرباز» نقش‌های اصلی را بازی می‌کنند و پوریا پورسرخ، مهشید افشار‌زاده، مینا ساداتی و بهرنگ علوی دیگر بازیگران آن هستند.

* عبور «هرشب تنهایی» از مرز ۳۲۰ میلیون
بر اساس این گزارش، همچنین فیلم سینمایی «هر شب تنهایی» به کارگردانی «رسول صدرعاملی» همچنان به فروش مطلوب خود ادامه می‌دهد و همین موضوع باعث شده است تا اکران «شب» دیگر ساخته صدرعاملی به تعویق بیفتد.
به گزارش فارس، «هر شب تنهایی» شب گذشته بیش از ۶ میلیون تومان فروش داشته است تا رقم کلی فروش این فیلم به بیش از ۳۲۰ میلیون تومان برسد و با توجه به میزان استقبال مخاطبان پیش بینی می‌شود این فیلم بتواند تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان خود را برساند.
«هر شب تنهایی» با بازی لیلا حاتمی و حامد بهداد، داستان زنی است که با همسرش به مشهد مقدس سفر می‌کند و به دنبال رفع مشکلاتش است.

*«به رنگ ارغوان»در دو روز از ۶۲ میلیون تومان عبور کرد
فیلم سینمایی «به رنگ ارغوان» به کارگردانی «ابراهیم حاتمی‌کیا» در دو روز اول اکران خود حدود ۶۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید.
«به رنگ ارغوان» سیزدهمین ساخته «ابراهیم حاتمی‌کیا» است که ۵ سال در محاق توقیف به سر می‌برد و سرانجام در سال جاری از این فیلم رفع توقیف شد و پس از نمایش در جشنواره فیلم فجر امسال و کسب عنوان بهترین فیلم و کارگردانی، اکران عمومی آن آغاز ‌می‌شود و از روز چهارشنبه اکران سراسری خود را آغاز کرده که براساس اعلام سینماداران تمامی سئانس‌های نمایش فیلم در سینماهای نمایش دهنده‌اش با پرشدن ظرفیت کامل همراه بوده است، به طوری که این فیلم در رور چهارشنبه ۲۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و در روز پنجشنبه ۳۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان فروش داشته‌است.
حمید فرخ نژاد، خزر معصومی، کوروش تهامی، بهناز توکلی، رضا بابک، فرهاد قائمیان،‌ نوال شریفی و مزدک رستمی از بازیگران این فیلم هستند.
این نسخه، همان کپی جشنواره است و هیچ تغییری نسبت به آن نکرده است.

* «شاعر زباله‌ها»؛ ۲ میلیون در دو روز
به گزارش فارس، فیلم سینمایی «شاعر زباله‌ها» به کارگردانی «محمد احمدی» که اکران خود را از روز چهارشنبه آغاز کرده است، در روز توانسته در ۸ سینما، ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان فروش داشته است.
«شاعر زباله‌ها» که پس از ۴ سال پروانه نمایش گرفته، داستان رفتگری است که حین جمع آوری زباله به راز یک زن تنها پی می‌برد و دنبال راهی است که از زن حمایت کند.
لیلا حاتمی، فرزین محدث،صابر ابر و محمد اسکندری بازیگران اصلی این فیلم هستند که در جشنواره‌های خارجی جوایزی را دریافت کرده است.

*«شبانه» ۱۲۵ میلیونی شد
فیلم سینمایی «شبانه» به کارگردانی «کیوان علی‌محمدی» و «امید بنکدار» که اکران خود را در گروه آزاد ادامه می‌دهد پس از جشنواره با افزایش فروش مواجه بوده است به طوریکه توانسته است فروش خود به ۱۲۵ میلیون تومان برساند.
خلاصه داستان این فیلم به شرح زیر است: این فیلم با تکنیکی که کم‌تر در فیلم‌های ایرانی دیده شده داستان دختری به نام شبنم را روایت می‌کند که همراه دو دوستش، ساناز و خاطره به قصد گذراندن شبی خوش از خانه خارج می‌شوند اما اتفاق ناگواری که برای برادرش روی می‌دهد، حوادث تازه‌ای را برای او و دوستانش رقم می‌زند که …
هدیه تهرانی، کوروش تهامی، کمند امیرسلیمانی، ستاره اسکندری، آتیلا پسیانی، بهاره رهنما، حمیدرضا پگاه، امیرحسین صدیق، انوشیروان فاطمی از بازیگران فیلم هستند.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA