فیلمهایی که مجوز ساخت گرفته اند.

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، طبق پروانه ساخت‌هایی که در سال ۹۲ از سوی سازمان سینمایی صادر شد، امسال کارگردان‌های بسیاری فیلم‌های جدید خود را خواهد ساخت که در این گزارش به برخی از این فیلم‌ها اشاره خواهد شد.

«کارواجار»‌ نام فیلمی است که کارگردانی آن را آناهید آباد و تهیه کنندگی این فیلم بر عهده تقی علی قلی زاده است که قصه آن روایتی از مشکلات زنان و کودکان است و به گفته علی قلی زاده تهیه کننده این اثر سینمایی، فیلم در بهار ۹۳ در کشور ارمنستان کلید می‌خورد.
حسین تبریزی در اولین تجربه بلند سینمایی خود این بار پس از دریافت پروانه ساخت برای «مدعی» به سراغ مشکلات جوانان و پیرامون زندگی آن ها رفته است به گفته سیدمسعود اطیابی تهیه کننده این اثر سینمایی قرار است فصل دوم این فیلم پس از تعطیلات نوروز ۹۳ تحت نظر هوشنگ غفوری فیملبرداری خود را آغاز کند.


«جدایی»(آیریلیق) نیز نام اثری از یوسف جمادی است که در حال حاضر درمرحله تامین بودجه از سوی وزارت ارشاد به سر می‌برد و به گفته حبیب اللهیاری تهیه کننده این اثر سینمایی قرار است پس از تامین بخش از بودجه ساخت این فیلم مراحل فیلم برداری خود را آغاز کند.
«جدایی» زندگی دختری را به تصویر می‌کشد که در نوجوانی از سوی خانواده مورد بی‌مهری قرار گرفته و در سنین جوانی با برخی مشکلات روحی روبرو شده است و …
براین اساس، حسن نجفی در چهارمین ساخته بلند سینمایی خود «راحله» را با موضوعی اجتماعی و در قالب مشکلات یک زن در جامعه را پس از اتمام مراحل یازنویسی فیلمنامه به تهیه کنندگی جمال شورجه جلوی دوربین خواهد برد.
«دریا و ماهی پرنده» نیز نام جدیدترین اثر سینمایی از مهرداد غفار زاده است که در اوایل اسفندماه ۹۳ مراحل فیلمبرداری خود را در جزیره کیش به پایان رساند.
پروژه سینمایی «دریا و ماهی پرنده» محصول خانه فیلم پروان و تهیه کننده آن، امیر پورکیان است که با موضوع اجتماعی و پرداختن به نوجوانان بزهکار تولید شده است.
«بازداشت» نام جدیدترین اثر از غلامرضا رمضانی است که تهیه کنندگی این اثر را مهدی کریمی بر عهده دارد و طی این فیلم مشکلات بلوغ نوجوانان و شیوه برخورد خانواده با این معضل را به تصویر می‌کشد و قرار است در اواسط اردیبهشت ماه ۹۳ در تهران کلید بخورد.

سیروس الوند نیز برای ساخت «این سیب هم برای تو» از سوی شورای پروانه ساخت ۳۵ میلیمتری پروانه ساخت دریافت کرد و قرار است پس از اتمام نگراش فیلمنامه این اثر سینمایی آن را پس از ایام نوروز به تهیه کنندگی محمد نشاط کلید بزند.
«مردمانی که من می‌شناسم» نام اثری سینمایی از ناهید حسن زاده است که به مشکلات فرزندان در غیاب خانواده ها در منزل می‌پردازد و به گفته سیدامیر سیدزاده تهیه کننده این فیلم قرار است به محض انتخاب لوکیشن مناسب تا پایان سال ۹۲ مراحل پیش تولید خود را آغاز کند.
شهرام شاه حسینی در جدیدترین اثر سینمایی خود به نام «خانه دختر»‌ این بار به سراغ درامی اجتماعی رفته و قصد دارد فیلمبرداری  آن را در نیمه اردیبهشت ماه آغاز کند.
تهیه کنندگی «خانه دختر» را محمد شایسته بر عهده دارد.
همچنین «نقاب و آینه» نام فیلمی است که بهتاش صناعی‌ها برای ساخت آن به تازگی از سوی شورای پروانه ساخت مجوز دریافت کرده و تهیه کنندگی این اثر سینمایی روح الله برادری بر عهده دارد.
«هزارتوهای تهران» نام فیلمی است که عباس خواجه وند به تازگی برای ساخت آن پروانه دریافت کرده و قرار است اوایل اردیبهشت ماه ۹۳ مراحل پیش تولید خود را به تهیه کنندگی تهمینه میلانی آغاز کند.
فیلمنامه «هزارتوهای تهران» را السا فیروزآذر نوشته است.
حمید امجد نیز برای «خواب و بیداری» پروانه ساخت از سوی شورای پروانه ساخت سازمان سینمایی دریافت کرد و قرار است این فیلم را در سال ۹۳ به تهیه کنندگی مریم شفیعی کلید بزند.
پروانه مرزبان هم برای ساخت «بهار در پاییز» به دنبال دریافت طلب خود از سازمان صدا و سیما به سر می‌برد و به محض مهیا شدن بخشی از بودجه مراحل پیش تولید خود را آغاز کند.
بنابراین گزارش، کارگردانی این اثر دفاع مقدسی را صادق صادق دقیقی بر عهده دارد و پرهام دلدار و محمد جواد اسلام پور بازیگران قطعی «بهار در پاییز» هستند و لوکیشن‌هایی در آذربایجان، شهرک سینمای دفاع مقدس و خوزستان را برای فیلمبرداری در نظر گرفته شده است.
بر همین اساس فیلم‌های سینمایی نظیر «کلید رو بده خلاص شو» به تهیه کنندگی مرتضی رزاق کریمی، «گیتا» به تهیه‌کنندگی مجید انصاری – ناصر عنصری و به کارگردانی مسعود مددی، «از هر نظر معمولی» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی عبدالرضا کاهانی، «به بادبادک شلیک نکنید» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی حسین قاسمی جامی، «توده» به تهیه‌کنندگی منیژه حکمت و علیرضا سرتیپی و به کارگردانی کیارش اسدی‌زاده، «یک شهروند کاملأ معمولی» به تهیه‌کنندگی سعید آرمند و به کارگردانی مجید برزگر، «پنجاه کیلو آلبالو» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مانی حقیقی و «رخ دیوانه» به تهیه‌کنندگی بیتا منصوری و کارگردانی ابوالحسن داودی که موفق به دریافت پروانه ساخت از سوی شورای پروانه ساخت ۳۵ میلیمتری شده‌اند نیز قرار است در روزهای آغازین بهار ۹۳ مراحل پیش تولید خود را آغاز کنند.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA