فیلم دستگیری ریگی

جت‌الاسلام حیدر مصلحی وزیر اطلاعات در یک نشست خبری از برخی مراحل عملیات ۵ ماهه وزارت اطلاعات در زیر نظر گرفتن و دستگیری ریگی پرده برداشته و گفت : عبدالمالک ریگی در هنگام دستگیری هم باور نمی‌کرد که توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) دستگیر شده است.

http://www.4shared.com/file/228042401/a45e378d/rigi.html

کارت شناسایی پاکستانی ریگی
به گزارش خبرنگار رجانیوز، وزیر اطلاعات در تشریح اقدام وزارت اطلاعات اظهار داشت: دستگیری ریگی در یک مدیریت اطلاعاتی مقتدرانه صورت گرفت که پس از شهادت شهید شوشتری شروع شد و هیچ یک از کشورها در این موفقیت مشارکت نداشتند و از الطاف خداوند متعال این بود که در این خصوص مدیون کسی نشده‌ایم.
وی ادامه داد: جمهوری اسلامی پیش‌تر به سرویس‌های اطلاعاتی غرب و برخی کشورهای منطقه هشدارهای قابل توجه را داده بود که با ما در دستگیری این شرور همکاری کنند اما خداوند متعال این چنین خواست که اقتدار سربازان گمنام امام زمان به نمایش گذاشته شود.
وزیر اطلاعات گفت که سربازان گمنام امام زمان در اقدامی بسیار ارزشمند و حساب‌شده و با مدیریت اطلاعاتی، ریگی را مدیریت کرده و در فضای جمهوری اسلامی دستگیر کردند و این شرور برای اجرای عدالت در اختیار دستگاه قضایی قرار می‌گیرد.

ریگی ۲۴ ساعت قبل از دستگیری در مقر امریکاییها
مصلحی با بیان اینکه جمهوری اسلامی این حق را برای پیگیری قانونی اقدامات تروریستی آمریکا و انگلیس محفوظ می‌داند و از طریق مجامع بین‌المللی موضوع تلاش برخی قدرت‌ها برای اقدامات تروریستی علیه ملت ایران را پیگیری می‌کند، گفت: ملت ما اجازه نمی‌دهد قدرت‌هایی که از طریق اقدامات نظامی و اشغال و تجاوز به حقوق ملت‌ها به اهداف خود نرسیدند، با ترور در منطقه به اهداف نامشروع خود دست یابند.
وزیر اطلاعات با بیان شرحی از مذاکرات فرمانده ناتو و ریگی گفت: سربازان گمنام امام زمان تصویری از ریگی به دست آوردند که نشان می‌دهد وی ۲۴ ساعت قبل از دستگیری در یکی از مقرهای آمریکا در افغانستان حضور داشت.
وی دستگیری این شرور را اقدامی ارزشمند دانست و این پیروزی بزرگ را به خانواده‌های قربانیان اقدامات جنایت‌بار گروهک ریگی و رهبر معظم انقلاب و ملت ایران تبریک گفت.

کارت شناسایی پاکستانی ریگی
مصلحی تصریح کرد: حضور میلیونی مردم ایران در یوم‌الله ۲۲ بهمن و نمایش اقتدار جمهوری اسلامی زمینه‌ساز این موفقیت بود و هیچ یک از کشورها در این زمینه با مشارکت نداشتند و این پیروزی متعلق به ملت بزرگ ایران است.
وزیر اطلاعات گفت:‌جهان سلطه در کنار توطئه‌ها واقدامات مستمری که در منطقه پیگیری می‌کند که از جمله آنها اشغالگری و حمله نظامی به ملت‌های مظلوم است، وقتی مستاصل شد دست به اقدامات ضد بشری تروریستی زد.
وی ادامه داد: اقدام اخیر آمریکا و انگلیس و رژیم صهیونیستی در ترور یکی از رهبران حماس در دبی که برای وی به اهداف نظام سلطه صورت گرفت،‌نشان داد این‌ها در صددند منطقه را به میدانی برای تحقق اهداف شوم خود تبدیل کنند.
مصلحی با انتقاد از کشور امارات متحده عربی، گفت: “فضاحتی که رژیم صهیونیستی باحمایت آمریکا و برخی کشورهای اروپایی در دبی به وجود آورد، فضاحتی است که با برپایی یک جلسه و یا تکذیبیه نمی‌توان بر آن سرپوش گذاشت “.
وزیر اطلاعات گفت: گروهک تروریستی ریگی از سوی دستگاه‌های جاسوسی آمریکا، انگلیس و برخی کشورهای دیگر حمایت می‌شد و سرویس‌های جاسوسی نظام سلطه وی را تغذیه و مدیریت می‌کردند اما خبری که امروز ملت ایران را خوشحال کرد، در سایه اشراف اطلاعاتی و اقتدار سربازان گمنام امام زمان (عج) به وقوع پیوست.
مصلحی بر همین اساس به برخی اسناد و تصاویر در خصوص موقعیت‌ها و اقدامات سرکرده گروهک تروریستی ریگی اشاره کرد و گفت: سربازان گمنام امام زمان تصویری از ریگی به دست آوردند که نشان می‌دهد وی ۲۴ ساعت قبل از دستگیری در یکی از مقرهای آمریکا در افغانستان حضور داشتند.

گذرنامه ا فغانی ریگی
وی ادامه داد: همچنین اسناد متقنی وجود دارد که بیانگر موقعیت‌ها و فعالیت‌های گروهک ریگی است که از جمله آنها می‌توان به کارت شناسایی وی که توسط آمریکایی‌ها در پاکستان تهیه شده و همچنین گذرنامه افغانی برای نامبرده جهت تردد به کشورهای مختلف به منظور برنامه‌ریزی و مذاکره در خصوص فعالیت‌های تروریستی است که این گذرنامه نیز توسط آمریکایی‌ها تهیه شده است.
مصلحی ادامه داد: سربازان گمنام امام زمان (عج) پس از دریافت تصویر ریگی در مقر نیروهای آمریکایی در افغانستان وی را مدیریت کرده و در منطقه‌ای قرار دادند که دستگیری وی صورت گرفت و همچنین از نفر دومی که همراه وی دستگیر شده، ویزایی به دست آمده که مربوط به سفر نامبرده به دبی است .
وزیر اطلاعات گفت: یکی از سرویس‌های اطلاعاتی منطقه که جمهوری اسلامی با آن مذاکراتی را در خصوص گروهک ریگی داشته، به ما اعلام کرد این شرور با برخی کشورهای عضو اتحادیه اروپا رابطه داشته و به تعدادی از این کشورها سفر کرده و در آوریل ۲۰۰۸ با فرمانده ناتو در افغانستان مذاکره کرده که فرمانده مذکور علاقه‌ زیادی به ایده بلوچستان بزرگ نشان داده بود.

ویزای اماراتی همراه ریگی
مصلحی افزود: آمریکایی‌ها کمپ القاعده در کوه سرباز را به ریگی نشان داده و از او خواسته بودند سلسله عملیاتی را علیه ایران انجام دهد و در ژوئن ۲۰۰۸ نیز نامبرده از طریق تنگه جبل‌الطارق به یک کشور اروپایی برده شده و از وی خواسته شده بود به عملیات‌های خرابکارانه علیه کشورمان مبادرت کند که این سفر نیز با هماهنگی آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها صورت گرفته بود.
وی با تاکید بر اینکه در فرصت مناسب اسناد دیگری در خصوص دستگیری ریگی به اطلاع مردم خواهد رسید، تاکید کرد:‌اقدامات این شرور در طول مدت شرارت با خط دهی و حمایت سرویس‌های اطلاعاتی موساد، سیا و اینتلیجنت سرویس و دستگاه‌های جاسوسی برخی کشورهای اروپایی صورت گرفت.
مصلحی از حمله به اتوبوس مسافربری و کشتار کور و ناجوانمردانه مردم و انفجار در مسجد به عنوان برخی اقدامات تروریستی گروهک ریگی یاد کرد و متذکر شد این گروهک با استفاده از شبکه‌های BBC و VOA که اقدامات وی را منعکس می‌کردند جنایات خود را تبیین و به آن افتخار می‌کرد.
وی خاطرنشان کرد: موساد از طریق عملیات تروریستی در دبی تلاش کرد منطقه را به مامن عملیات تروریستی تبدیل کند و در این راستا ریگی را نیز از طریق دبی برای مذاکره به مراکز مورد نظر خود بردند و برای خط‌دهی جهت اقدامات تروریستی آینده مدیریت می‌کردند.
مصلحی با تقدیر از دستگاه‌های نظامی و انتظامی کشورمان که ماموران امنیتی را در دستگیری سرکرده اشرار شرق کشور یاری دادند خاطرنشان کرد: این اقدام حرکت مدیریت اطلاعاتی ۵ ماهه بود که بعد از شهادت سردار شوشتری و یاران وی آغاز شد و امروز با موفقیت به نتیجه مطلوب رسید.
خبرنگاری از وزیر اطلاعات در خصوص نقش مردم در درگیری عبدالمالک ریگی سوال کرد که وی پاسخ داد: ر یگی در داخل کشور نبود و اقدام برای دستگیری وی توسط سربازان گمنام امام زمان صورت گرفت که شناسایی و دستگیری وی را با حرکت‌های اطلاعاتی پیگیری می‌کردند.
وی افزود: اسناد ما در خصوص ارتباطات ریگی با آمریکا و انگلیس و برخی کشورها اسنادی متقن و محکم است و همین اسناد در دستگیری وی بسیار کارآمد بود و قطعا وقتی او با این مستندات مواجه شود، اعترافات خوبی خواهد کرد.
وی در پایان اضافه کرد: دوستان ما در وزارت کشور در سفری که به پاکستان داشتند، این مستندات را به آنها ارائه دادند که جای انکار نبود و به همین دلیل آنها اعلام همکاری و همراهی کردند.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA