Fx9590 خیلی زود بازنشسته میشود.

سال گذشته بود که شرکت AMD پردازنده FX-9590 را روانه بازار کرد. این پردازنده قدرتمند با داشتن ۸ هسته پردازشی نظر علاقه‌مندان و گیمرها را به خود جلب می‌کرد. اما با گذشت تنها ۹ ماه از حضور این پردازنده در بازارهای جهانی ، شرکت AMD آنرا از چرخه محصولات خود خارج نمود.

فرکانس پایه این پردازنده هشت هسته‌ای ۴٫۷ گیگاهرتز بود که در پردازش‌های سنگین تا ۵ گیگاهرتز نیز ارتقا می‌یافت. این محصول در زمان خود سریعترین پردازنده شرکت AMD به حساب می‌آمد. اما چه دلیلی باعث شد که شرکت AMD آنرا پیش از موعد بازنشسته کند؟


از زمان عرضه این پردازنده ، مصرف کنندگان همواره از بالا رفتن زیادی دمای آن شکایت داشتند. در واقع حداکثر توان حرارتی ۲۲۰ واتی این پردازنده در کنار قابلیت افزایش فرکانس تا ۵ گیگاهرتز باعث تولید حرارت بالا توسط آن می‌شد که از این نظر انتخاب مادربرد مناسب برای آن را سخت می‌کرد. با وجود این مشکلات اما شاید بهترین دلیل برای بازنشسته کردن این محصول عرضه Mantle باشد.
همانطور که می‌دانید فناوری Mantle به برنامه‌ها این امکان رامی‌دهد که از CPU و GPU به طور موثرتری استفاده کنند. بنابراین فرکانس پردازشی CPU در بازی‌ها و برنامه‌ها از اهمیت کمتری نسبت به قبل برخوردار خواهد بود و مهمتر از آن بهره برداری مناسب و بهینه از منابع سخت افزاری خواهد بود.
با این حال باید منتظر اعلام شرکت AMD ماند که به چه دلیل تصمیم به خروج پیش از موعد این پردازنده قدرتمند از چرخه محصولات خود نموده است.نظر شما چیست؟
منبع : شهر سخت افزار


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA