قاب‌های خالی

جام جم آنلاین: پخش سریال قاب‌های خالی ساخته مرتضی احمدی هرندی بزودی از شبکه ۲ سیما آغاز خواهد شد. این سریال از تولیدات شبکه جهانی سحر است. در این سریال که چند مقطع از تاریخ معاصر ایران را روایت می‌کند، حدود ۲۰ بازیگر نقش‌های اصلی را بازی می‌کنند.
از میان این بازیگران می‌توان به داریوش ارجمند، ناصر هاشمی، نیکو خردمند، سمیرا سیاح، مهدی امینی‌خواه، تارا سلیمانی، حوریه امیری، محمود مقامی، ترلان پروانه، شمسی فضل‌اللهی، آتش تقی‌پور، رضا میرمعنوی، مجید حاجی‌زاده، فهیم اکبری و… اشاره کرد.

فیلمنامه قاب‌های خالی را بهزاد عشقی نوشته و داستان آن درباره زندگی سه نسل از زنان یک خاندان ایرانی است. زندگی مارال که سرگرم آماده‌سازی تئاتر جدیدی در کنار نامزدش، فریدون است با ورود نازنین به صحنه کار مشترک آنها دستخوش ناآرامی می‌شود.

مارال نگران این است که حضور نازنین در زندگی مشترک آنها نیز تاثیر داشته باشد از طرف دیگر مارال نگران بیماری مادربزرگش، سولماز نیز هست به همین دلیل از فریدون، فرصتی می‌خواهد تا بتواند کمی به ذهنش استراحت بدهد، اما فریدون با این پیشنهاد مخالفت می‌کند.

اختلاف بین مارال و فریدون باعث نزدیکی بیشتر مارال به سمت مادربزرگش می‌شود، مادربزرگ خاطرات دور و درازش را برای مارال تعریف می‌کند و از زمانی می‌گوید که در دوران کودکی همراه پدر و مادرش برای کار به قفقاز سفر می‌کرده است، اما با به قدرت رسیدن بلشویک‌ها بخش عظیمی از ایرانیان مهاجر قفقاز به ایران برمی‌گردند، اما در ایران هم حوادث زیادی منتظر آنهاست….

سریال قاب‌های خالی در ۱۸ قسمت تولید شده است و مدیریت دوبله آن به عهده ناصر طهماسب است، برخی از بازیگران مانند داریوش ارجمند، شمسی فضل‌اللهی، ناصر هاشمی و آتش تقی‌پور به جای خودشان صحبت می‌کنند.

سریال قاب‌های خالی قرار است جای سریال مرگ تدریجی یک رویا را در شبکه ۲ سیما بگیرد. از دیگر عوامل سازنده این سریال می‌توان به مدیر تصویربرداری: سیدجواد خاتمی، تصویربردار: سیدوحید شاهچراغ، طراح گریم: بابک شعاعی، طراح صحنه و لباس: غفار رضایی، جلوه‌های ویژه: عظیم محمدی، مجریان طرح: فرهاد و نوید دانشور، آهنگساز: مهدی گورنگی، صداگذاری و میکس: اکبر توکلی، عکاسان: سارا اردبیلی و حسین شمس، اشاره کرد.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA