تشدید برخورد با مشمولان غایب

واحد مرکزی خبر: جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: محدودیت ها و نظارت کلانتری ها برای دستگیری مشمولان غایب تشدید می شود.

سردار سرتیپ ابراهیم کریمی در نشست خبری با بیان اینکه امسال دستورالعمل دقیقی در زمینه مشمولان غایب تهیه شده است، افزود: دستورالعمل ایجاد محدودیت برای مشمولان غایب به واحدهای انتظامی ابلاغ شده است.

وی جلوگیری از صدور و اخذ گواهینامه، اعطای هرگونه وام و تسهیلات بانکی، جابجایی اسناد دولتی را از جمله محدودیت های مشمولان غایب اعلام کرد.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: با هماهنگی های انجام شده با پلیس های تخصصی، اطلاعات افراد غایب به کلانتری های محل زندگی ارسال می شود و آنها موظفند به محل زندگی این افراد مراجعه و اخطارهای لازم را ارائه کنند.

سردار کریمی افزود: طبق این دستورالعمل بکارگیری افراد مشمول غایب در سازمان های دولتی و خصوصی ممنوع است و با مجموعه هایی که از این افراد استفاده کنند، برخورد می شود.

وی افزود: از سربازانی که دستگیر می شوند تضمین هایی اخذ می شود که در موعد مقرر به واحدهای آموزشی مراجعه کنند.

سردار کریمی گفت: صدور برگ اخطاریه قرمز درمرحله نخست برای مشمولان غایب به منزله 3 ماه اضافه خدمت است و در صورت دستگیری ، برای آنان 6 ماه اضافه خدمت ثبت می شود.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا افزود: اگر مشمولی به هر علت نتواند به خدمت اعزام شود، باید قبل از موعد مقرر با داشتن برگ آماده به خدمت به حوزه وظیفه عمومی مراجعه کند و دلایل خود را برای تاخیر و ثبت در پرونده عنوان کند.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA