کاهش قیمت سیم کارت همراه اول

کاهش قیمت سیم کارتهای دائمی و اعتباری ” همراه اول ” تصویب شد

خبرگزاری فارس: مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار ایران از کاهش بهای سیم کارت دائمی ۰۹۱۰ نیز از ۱۵۰ به ۱۲۳ هزار و ۶۰۰ تومان خبر داد و گفت: طرح کاهش قیمت سیم کارتهای دائمی و اعتباری همراه اول نیز در هیئت مدیره شرکت ارتباطات سیار ایران تصویب شده است.

وحید صدوقی در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس با اعلام راه‌اندازی سرویس اینترنت تلفن همراه “GPRS ” در ۱۰ مرکز استان کشور همزمان با عید قربان اظهار داشت: مشترکان سیم‌کارت دائمی با کد ۰۹۱۲ همراه اول در ۱۰ مرکز استان مشهد، شیراز، سمنان، قزوین، زنجان، اردبیل، همدان، گرگان، رشت و سنندج می‌توانند از امروز این سرویس را فعال و ۲۴ ساعته از آن استفاده کنند.
وی ادامه داد: مشترکان در این مراکز استانها باید به پرتال شرکت همراه اول MCI.IR مراجعه و پس از ثبت‌نام پیامک فعال‌سازی را دریافت و طبق دستورالعمل ۲۴ ساعته از این سرویس بهره گیرند.
صدوقی گفت: علاوه بر این مشترکان این ۱۰ مرکز استان و تهران و کرج می‌توانند با ارسال پیامک به شماره ۸۰۰۸ تنظیمات گوشی برای سرویس GPRS را دریافت کنند.
وی گفت: در حال حاضر سرعت اتصال به سرویس GPRS همراه اول ۳۰ تا ۵۰ کیلوبیت بر ثانیه است که در آینده نزدیک و پس از تست‌های فنی به ۷۰ تا ۱۰۰ کیلوبیت بر ثانیه افزایش می‌یابد.
براساس این گزارش در حال حاضر هزینه فعال‌سازی این سرویس برای مشترکان رایگان بوده و آبونمان ماهانه ندارد.هزینه سرویس GPRS در ایام روز و شب غیر تعطیل ۱۴۸ ریال و روز و شب تعطیل ۴ ریال برای دانلود هر کیلوبایت است.

* ارائه سرویس MMS از اول دیماه

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران در ادامه از فعال‌سازی سرویس MMS (پیام چند رسانه‌ای) همراه اول از ماه آینده خبر داد و گفت: این سرویس اکنون برای یک هزار نفر به صورت آزمایشی فعال شده است.

* سیم کارت ۰۹۱۰ ارزان شد

صدوقی گفت: پس از ابلاغ قانون مالیات به ارزش افزوده بهای فروش سیم‌کارت دائمی با کد ۰۹۱۰ از ۱۵۰ هزار تومان به ۱۲۳ هزار و ۶۰۰ تومان کاهش یافت.
وی درباره فروش سیم کارت دائمی ۰۹۱۲ همراه اول نیز اظهارداشت: مجوز فروش سیم کارت دائمی ۰۹۱۲ تا پایان سال جاری اعتبار دارد و اگر مجوز جدید فروش صادر شود، سال آینده نیز فروش این نوع سیم کارت ادامه می‌یابد.

* تصویب کاهش بهای سیم کارتهای دائمی و اعتباری در هیات مدیره

صدوقی با بیان اینکه در قانون مالیات بر ارزش افزوده ، مالیات سیمکارت از ۲۰ درصد به ۳ درصد کاهش یافته است، گفت:‌ طرح کاهش قیمت سیمکارت های دائمی و اعتباری همراه اول که در هیئت مدیره شرکت ارتباطات سیار ایران تصویب شده است به مجمع مخابرات ارائه می شود.
مدیر عامل همراه اول گفت : مجمع شرکت مخابرات ایران هفته آینده تصمیم گیری می کند.
همراه اول اکنون بیش از ۲۸ میلیون مشترک سیم کارت دائمی و اعتباری در کشور دارد.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA