پردازنده‌های Haswell Refresh

دقایقی پیش خبر عرضه رسمی پردازنده‌های Haswell Refresh را در شهر سخت منتشر کرده و در آن به بررسی پردازنده‌های دسکتاپ پرداختیم. در این خبر نگاهی داریم به ۱۷ پردازنده موبایل موجود در لیست پردازنده‌های Haswell Refresh به همراه ویژگی‌ها و قیمت آنها.

همانطور که پیش‌تر گفته شد ، از ۴۴ پردازنده Haswell Refresh عرضه شده ، ۱۷ مدل مربوط به دستگاه‌های قابل حمل (موبایل) می‌باشد.

شاید اولین نکته‌ای که توجه شما را با نگاهی به پردازنده‌های Core i7 موجود در جدول به خود جلب کند ، پردازنده Core i7 4510U باشد که علی‌رغم داشتن کمترین تعداد هسته و نیز کمترین فرکانس پردازشی ، یکی از گرانترین مدل‌های Core i7 این لیست به حساب می‌آید. پاسخ این پرسش را می‌توان در TDP یا توان مصرفی این مدل جستجو کرد که تنها به ۱۵ وات نیرو برای فعالیت نیازمند است! و پسوند U در نام آن به معنی ultra-low power یا فوق‌العاده کم مصرف می‌باشد.

در لیست پردازنده‌های Core i5 نیز پسوندهای M ، U و Y در نام آنها به چشم می‌خورد که به ترتیب بیانگر مصرف ۳۷ ، ۱۵ و ۱۱٫۵ وات می‌باشد.

پردازنده‌های Core i3 موجود در لیست نیز مجدداً دارای سه پسوند M ، U و Y بوده و رنج قیمتی آنها بین ۲۲۵ تا ۲۸۱ دلار می‌باشد.

اما از هر کدام از سری‌های پنتیوم و سلرون تنها یک مدل در لیست دیده می‌شود که به احتمال زیاد دلیل آن فروش پایین لپ‌تاپ‌های رده پایین می‌باشد. چرا که کاربران تبلت را به جای آنها ترجیح می‌دهند. پردازنده‌های Pentium 3560M و Celeron 2970M هر دو دارای توان مصرفی ۳۷ وات می‌باشند.

مشخصات تمام پردازنده‌ها را می‌توانید در جدول زیر ملاحظه کنید:

17-of-the-44-New-Intel-Haswell-CPUs-Are-Made-for-Mobile-Devices-437651-3

 


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA