کسرخدمت هایی که سال ۹۰ ثبت شده اند، اعتبار دارد

ییس سازمان وظیفه عمومی ناجا، از مساعدت ستادکل نیروهای مسلح برای کسرخدمت هایی که تا پایان سال 90 ثبت شده اند، خبر داد.
به گزارش خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان وظیفه عمومی ناجا، تمامی دارندگان کسرخدمت های مربوط به سال 90 که به دلایل قانونی مانند:اخذ معافیت تحصیلی و.. تا پایان سال مذکور به خدمت اعزام نشده اند همچنان می توانند از این امتیاز بهره مند شوند.
سردار سید حمید صدرالسادات، رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا دراین باره گفت: مهلت اجرای مقررات کسرخدمت ایثارگری برای فرزندان خانواده های دارای سابقه جبهه ، جانبازی و آزادگی تا پایان سال 90 بوده و از سال 1391 به بعد اجرایی نیست.
به گفته او با مساعدت ستاد کل نیروهای مسلح آن دسته از مشمولان که تا پایان سال 90 گواهی مربوطه را اخذ و در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) به ثبت رسانده اند ولی به دلایل قانونی مانند: اخذ معافیت تحصیلی و ….تا پایان سال مذکور به خدمت اعزام نشده اند ، همچنان می توانند از این امتیاز بهره مند شوند.
صدرالاسادات گفت: افرادیکه گواهی کسر خدمت مربوطه را در سال 90 و قبل آن اخذ نموده و به خدمت اعزام شده اند لیکن بعلت قبولی در دانشگاه از خدمت ترخیص شده اند در صورت اعزام مجدد ، کسر خدمت آنان لحاظ خواهد شد.
او گفت: آن دسته از افراد که تا پایان سال 90 به سن مشمولیت نرسید و یا گواهی کسرخدمت جبهه ، جانبازی و آزادگی را دریافت نکرده اند قادر به بهر ه مندی از این امتیاز در سال جاری نخواهند بود.
این اصلاحیه البته پس از آن صادر می شود که صبح امروز صدرالاسادات در یک نشست خبری درباره کسرخدمت هایی که در سال 90 ثبت شده اند، گفت: “استفاده از کسر خدمت تا پایان سال 90 قابل اجرا بود. مشمولانی که از سال 91 اعزام شده اند نمی توانند از کسر خدمت استفاده کنند. البته کسر خدمت بسیجیان یا محققان که پروژه های تحقیقاتی انجام می دهند همچنان پابرجاست و کسانی که در مناطق محروم و عملیاتی خدمت می کنند نیز می توانند از کسر خدمت استفاده کنند.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA