مهین شهابی در کما.

مهین شهابی بازیگر پیشکسوت سینمای ایران در بخش مراقبت های ویژه یکی از بیمارستان های تهران همچنان در کما به سر می برد.

به گزارش ایرنا ، داود رشیدی رئیس انجمن بازیگران روز شنبه با تایید این خبر گفت: مهین شهابی هم اکنون در بخش مراقبت های ویژه یکی از بیمارستان های تهران در کما به سر می برد.به نظر می رسد باید برای بازیگران پیشکسوت کاری کرد و از آنان حمایت کرد.

این بازیگر سینما خاطرنشان کرد: امیدوارم با طرح موضوع بازیگران پیشکسوت در شورای مرکزی سینما ، تصمیمی مناسب در این باره اتخاذ شود.

مهین شهابی در خانواده ای ارتشی به دنیا آمد. وی بازیگری را در گروه اسکوئی ها که تازه به ایران آمده بودند فراگرفت و سپس به دعوت دکتر فروغ رئیس اداره دراماتیک به آنجا رفت که بعد از بازی در چند نمایشنامه استخدام رسمی وزارت فرهنگ – هنر آن زمان شد و بعد از آن هنر تئاتر و سینما و تلویزیون تواما حرفه او شد البته او در صدها پیش صحنه در تئاتر سنگلج و تلویزیون بازی کرد و درفیلم های «گاو» ، «سازش» ، «قیامت عشق» ، «بیتا» ، پیش از انقلاب نیز به عنوان بازیگر حضور داشت و بعد از به ثمر رسیدن انقلاب نیز در فیلم های بسیاری همچون: «شیلات» ، «مزدوران» ، «مأموریت» ، «پنجره» ، «روز دیدار» ، «شهر لاجوردی» ، «بگذار زندگی کنم» و «گل مریم» ایفای نقش نمود.

وی مدتی هم گوینده رادیو بود.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA