قیمت پژو ۲۰۷

فارس: مدیر عامل ایران خودرو با اشاره به عرضه پژو ۲۰۷ آی از ابتدای سال آینده، قیمت این خودرو را ۱۵،۵ تا ۱۹ میلیون تومان اعلام کرد.

جواد نجم الدین در مراسم رونمایی پژو ۲۰۷ آی اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، در سال آینده ۲۰ هزار دستگاه خودروی ۲۰۷ آی تولید و عرضه خواهد شد که متناسب با میزان تقاضا در سالهای آینده قابل افزایش است.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد تولید پژو ۲۰۷ آی در داخل انجام می شود، تصریح کرد: تولید داخلی این خودرو طی سالهای آینده به ۹۰ درصد خواهد رسید.

وی ظاهر زیبا، امکانات و تجهیزات و ایمنی بالاتر و مصرف سوخت پایین را از جمله مزایای ۲۰۷ نسبت به ۲۰۶ عنوان کرد و گفت: با توجه به اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها در سال آینده از خودروسازان انتظار می رود که بیشتر خودروهای کم مصرف ارائه دهند.

نجم الدین با اشاره به عرضه ۲۰۷ آی از سال آینده اظهار داشت: قیمت پایه این خودرو ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار در نظر گرفته شده است که در مورد مدل فول آپشن و تمام اتوماتیک این رقم به ۱۹ میلیون تومان می رسد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با تولید پژو ۲۰۷، تولید پژو ۲۰۶ کاهش خواهد یافت؟ اظهار داشت:تولید ۲۰۶ همچنان به قوت خود باقی است و ما به دنبال خودکفایی در تولید این خودرو هستیم تا در کمتر از دو سال آینده محقق شود.

نجم الدین مشترک بودن بخش قابل توجهی از قطعات دو خودروی ۲۰۶ و ۲۰۷ را نکته ای مثبت ارزیابی کرد و گفت: خودکفایی در تولید ۲۰۶ به منزله خودکفایی در خودروی ۲۰۷ خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: خودروی ۲۰۷ دارای تجهیزات ایمنی جدیدی است و به صورت گریبکس دستی و خودکار از ابتدای سال آینده عرضه می شود.

نجم الدین در خصوص تاثیر تحریم های مختلف بر تولید این خودرو نیز خاطرنشان کرد: تحریم نه تنها تاثیر نا مناسبی بر تولید خودرو نداشته، بلکه باعث افزایش خود اتکایی تولیدکنندگان داخلی نیز شده است.

وی تصریح کرد: طی مذاکرات صورت گرفته با شرکت رنو در زمینه صادرات، قیمت ها به نفع ایران تعدیل شده و پیش بینی می شود سال آینده جهش صادراتی مناسبی را داشته باشیم.

مدیرعامل ایران خودرو در رابطه با صادرات ۲۰۶ نیز تصریح کرد: ۱۵ هزار دستگاه ۲۰۶ به کشورهایی که در شبکه تولید پژو قرار دارند، صادر می‌شود.

به گزارش فارس، مراسم رونمایی پژو ۲۰۷ آی ظهر امروز با حضور وزیر صنایع، رییس سازمان گسترش، رییس ستاد مدیریت حمل و نقل و مصرف سوخت، رییس سازمان حفاظت محیط زیست، مدیر عامل ایران خودرو و رییس کمیسیون صنایع و معادن در مرکز همایشهای ساپکو برگزار شد.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA