کمبود هارد و افزایش قیمت سیستم

عجب بساطی شده این سیستم و هارد . کم کم لپتاپ ها هم تاثیر میگیرند.

در حالی که تولیدکنندگان قطعات اصلی و اولیه رایانه سعی می‌کنند مشتریان بزرگ خود که تولیدکنندگان رایانه‌های شخصی هستند را حفظ کنند، چرخه تامین منابع اولیه رایانه با مشکل مواجه شده است و در این میان کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که ظرف چند ماه آتی به دنبال کاهش قطعات اولیه در این زمینه قیمت رایانه‌های شخصی به میزان قابل ملاحظه‌ای افزایش یابد.

فارس نیز گزارش داد که دو شرکت تحقیقاتی IHS iSuppliو IDCدر گزارش‌های جداگانه اعلام کردند که به دنبال سیل اخیر در کشور تایلند بازار جهانی هارددیسک‌ها ظرف ۶ ماه آتی با ۲۵ تا ۲۸ درصد کمبود مواد اولیه مواجه خواهد شد و مشکلات فراوانی برای تولیدکنندگان رایانه‌های شخصی به وجود خواهد آمد.
شرکت Western Digital که بزرگترین تولیدکننده هارددیسک در دنیا محسوب می‌شود، به پیش‌بینی شرکت IDCبیشترین ضربه را از این فرآیند خواهد خورد و ظرف ۶ ماه آتی ۷۵ درصد تولیدات آن از کار خواهد افتاد.

مرکز تحقیقاتی IHS iSuppli همچنین پیش‌بینی کرده است که در فصل پایانی سال جاری میلادی عرضه جهانی هارددیسک‌ها با کاهش چشم‌گیری مواجه شده و به ۱۲۵ میلیون قطعه خواهد رسید که این رقم در فصل سوم امسال ۱۷۳ میلیون قطعه گزارش شده بود.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA