ROG Striker GTX 760 Platinum

شرکت ایسوس در اعلامیه ای کارت گرافیک جدید خود، ROG Striker GTX 760 Platinum را معرفی کرد.

این کارت گرافیک از پردازنده ی گرافیکی شرکت انویدیا، GTX 760  استفاده می کند. این کارت گرافیک در دو نسخه به نام های Standard و Platinum تولید خواهد شد. این کارت گرافیک را می توان سریعترین کارت گرافیک GTX 760 دانست.
نسخه ی استاندارد این کارت گرافیک از کلاک ۹۸۰ Mhz استفاده می کند که قابلیت اورکلاک تا ۱۰۳۳ Mhz را دارد. نسخه ی Platinum کلاک ۱۰۸۸ Mhz داشته و قابلیت اورکلاک این پردازنده تا ۱۱۵۰ MHz را دارد. با توجه به گفته های Asus، نسخه Platinum از ۱۰% قدرت بیشتر بهره می برد.


هر دو نسخه از این کارت گرافیک از چیپ ۲۸nm Kepler GK104 شرکت انویدیا بهره می برند. از دیگر مشخصات این چیپ می توان به ۱۱۵۲ هسته ی CUDA 96 TMUS و ۳۲ ROP اشاره کرد. چیزی که در این کارت گرافیک بیشتر از همه ی مشخصات چشمگیر است، وجود ۴GB GDDR5 حافظه با سرعت باس بی نظیر ۶۰۰۸ Mhz است. با وجود این مشخصات باید گفت که بازی ها را می توان بسیار نرم و روان و با رزلوشن ۲۵۶۰×۱۶۰۰ اجرا کرد. مواد استفاده شده در این کارت گرافیک به خوبی از عهده ی گرما بر آمده و عمر بالایی برای این کارت گرافیک می دهد.
این کارت گرافیک توسط یک فن ۱۰ میلیمتری Cool Tech fan، که به طور مستقیم با پردازنده ی گرافیکی در تماس است خنک می شود. فن های The Striker Platinum Cool Tech دارای تیغه های چندتایی هستند که باعث می شود جریان هوا در چند مسیر پخش شود که بسیار در خنک کردن دستگاه تاثیر دارد. این فن ها با توجه به قدرت بالایشان، صدای بسیار کمی دارند.
هر دو نسخه ی Standard و Platinum این کارت گرافیک از نرم افزار ASUS’ GPU Tweak utility استفاده می کنند. این نرم افزار قابلیت دسترسی و تنظیمات زیادی بر روی کارت گرافیک و منابع آن می دهد. یکی دیگر از قابلیت های اصلی این برنامه، قابلیت overclock آن است.
کارت گرافیک ROG Striker GTX 760، در هر دو نسخه ی Standard و Platinum، در همین ماه عرضه خواهد شد.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA