تشدید مجازات مشمولان غایب در قانون جدید

ما که رفتیم سربازی! بیچاره غایبان جدید :دی

رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی گفت: در قانون جدید برای مشمولانی که غایب محسوب می شوند، مجازات نسبتا شدیدتری در نظر گرفته شده است.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، سردار سرتیپ دوم سید حمید صدرالسادات در برنامه صبح به خیر ایران با تبیین قانون جدید سربازی افزود: بیش از ۹۵ درصد افرادی که در سن خدمت سربازی قرار می گیرند به سازمان وظیفه عمومی مراجعه می کنند و درصدی که مراجعه نمی کنند در حقیقت در حق کسانی که مراجعه می کنند ظلم مرتکب می شوند .
وی گفت: به افرادی که تا سه ماه غیبت دارند سه ماه اضافه خدمت تعلق می گیرد ، اگر از سه ماه بیشتر شود شش ماه اضافه خدمت دارند و اگر غیبت از یک سال بیشتر شود علاوه بر اضافه خدمت به عنوان فراری به دستگاه قضایی معرفی می شوند.
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا تصریح کرد: از زمان اجرای قانون، شش ماه به غایبان فرصت داده می شود تا خود را معرفی کنند.
سردار صدرالسادات با اشاره به اینکه این شش ماه از چند روز آینده آغاز می شود و در این مدت بخشش هایی نیز در نظر گرفته شده است، به غایبان توصیه کرد، از این فرصت استفاده و خود را معرفی کنند.
وی گفت:۱۰ تا ۱۵ مورد تغییرات اساسی و جزئی در این قانون ایجاد شده است.
سردار صدرالسادت افزود: بیمه ، افزایش حقوق ، خوراک و پوشاک و همه مواردی که جنبه مادی و ریالی دارد در قانون جدید تغییر کرده است.
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: قانون ملاک عمل ما مصوب ۱۳۶۳ بود که احساس شد باید در آن قانون تغییراتی ایجاد شود.
سردار صدرالسادات گفت: در قانون جدید افرادی که وارد ۱۸ سالگی تمام می شوند مشمول محسوب می شوند.
وی افزود: خیلی از افراد متولد اسفند سال ۷۲ بودند اما از ابتدای فروردین مشمول می شدند که طبق قانون جدید از همان اسفند مشمول می شوند و قبل از آن مشمول نیستند.
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا یکی دیگر از مزایای قانون جدید را آموزش های خدمت سربازی برشمرد و گفت: پیش بینی شده است در این اموزش ها به گونه ای اقدام شود که افراد بتوانند از پودمان ها و واحدهای درسی را بعد از خدمت سربازی استفاده کنند.
سردار صدرالسادات به تعویض کارت های پایان خدمت اشاره کرد و افزود: قصد داریم در برنامه زمان بندی شده دو ساله همه کارت های پایان خدمت را تعویض و به کارت های الکترونیک تبدیل کنیم.
وی با اشاره به اینکه اخیرا به تعویض کارت های قدیمی اقدام شده است، گفت: در مرحله اول ، کارت های معافیت سال های ۸۸ و ۸۹ افراد را تعویض می کنیم.
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا افزود: کارت ها با الکترونیکی شدن متحدالشکل می شود و خیلی از کارت های غیرقانونی و جعلی از گردونه خارج می شوند.
سردار صدرالسادات درباره مکان و هزینه کارت های الکترونیکی پایان خدمت سربازی گفت: افراد با مراجعه به دفاتر پلیس به علاوه ۱۰ حدود ۱۳ هزار تومان پرداخت می کنند.
وی تاکید کرد: افراد برای اخذ کارت های الکترونیک به سازمان وظیفه عمومی ناجا مراجعه نکنند.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA