برترین فیلمهای تخیلی

«بليد رانر»، «اديسه فضايي» و «جنگ ستارگان» برترين فيلم‌هاي علمي تخيلي جهان

خبرگزاري فارس: روزنامه گاردين فيلم‌هاي «بليد رانر»، «اديسه فضايي» و «جنگ ستارگان» را بعنوان برترين فيلم‌هاي تاريخ سينماي علمي تخيلي جهان معرفي كردند.

به گزارش خبرگزاري فارس، روزنامه گاردين، با اعلام اسامي ده فيلم به عنوان برترين فيلم‌هاي تاريخ سينماي علمي تخيلي جهان، فيلم «بليد رانر» به كارگرداني «رايدلي اسكات» را بعنوان برترين فيلم معرفي كرده و پس از آن نيز فيلم‌هاي «اديسه فضايي 2001» به كارگرداني «استنلي كوبريك» و «جنگ ستارگان» به كارگرداني «جورج لوكاس» را به ترتيب به‌عنوان ديگر فيلم‌هاي برتر اين ژانر از تاريخ سينما معرفي كرده است.
اين روزنامه انگليسي پس از آن فيلم‌هاي «بيگانه» به كارگرداني «رايدلي اسكات»، «سولاريس» به كارگرداني «آندره تاركوفسكي» و «نابودگر» به كارگرداني «جيمز كامرون» را بعنوان چهارمين، پنجمين و ششمين فيلم اين فهرست عنوان كرد.
همچنين فيلم‌هاي «روزي كه زمين ايستاد» به كارگرداني «رابرت وايز»، «جنگ دنياها» به كارگرداني «باير ونهاسكين»، «ماتريكس» به كارگرداني «اندري ولاري واچوفسكي» و «برخورد نزديك از نوع سوم» از ديگر فيلم‌هايي هستند كه روزنامه گاردين نامشان را در انتهاي اين جدول آورده است.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA