برترین فیلمهای تخیلی

«بلید رانر»، «ادیسه فضایی» و «جنگ ستارگان» برترین فیلم‌های علمی تخیلی جهان

خبرگزاری فارس: روزنامه گاردین فیلم‌های «بلید رانر»، «ادیسه فضایی» و «جنگ ستارگان» را بعنوان برترین فیلم‌های تاریخ سینمای علمی تخیلی جهان معرفی کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه گاردین، با اعلام اسامی ده فیلم به عنوان برترین فیلم‌های تاریخ سینمای علمی تخیلی جهان، فیلم «بلید رانر» به کارگردانی «رایدلی اسکات» را بعنوان برترین فیلم معرفی کرده و پس از آن نیز فیلم‌های «ادیسه فضایی ۲۰۰۱» به کارگردانی «استنلی کوبریک» و «جنگ ستارگان» به کارگردانی «جورج لوکاس» را به ترتیب به‌عنوان دیگر فیلم‌های برتر این ژانر از تاریخ سینما معرفی کرده است.
این روزنامه انگلیسی پس از آن فیلم‌های «بیگانه» به کارگردانی «رایدلی اسکات»، «سولاریس» به کارگردانی «آندره تارکوفسکی» و «نابودگر» به کارگردانی «جیمز کامرون» را بعنوان چهارمین، پنجمین و ششمین فیلم این فهرست عنوان کرد.
همچنین فیلم‌های «روزی که زمین ایستاد» به کارگردانی «رابرت وایز»، «جنگ دنیاها» به کارگردانی «بایر ونهاسکین»، «ماتریکس» به کارگردانی «اندری ولاری واچوفسکی» و «برخورد نزدیک از نوع سوم» از دیگر فیلم‌هایی هستند که روزنامه گاردین نامشان را در انتهای این جدول آورده است.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA