رازهاي عشق

-1راز عشق در تواضع است .این صفت به هیج وجه نشانه تظاهر نیست .بلکه نشان دهندۀاحساس و تفکری قوی است .میان دونفری که یکدیگر را دوست دارند،تواضع مانند جویبارآرامی است که چشمۀ محبت آنها را تازه و با طراوت نگه می دارد.

2-راز عشق در احترام متقابل است .احساسات متغییرند ، اما احترام دو طرف ثابت می ماند .اگر عقاید شریک زندگی ات با عقاید تو متفاوت است ، با احترام به نظریاتش گوش کن.احترام باعث می شود که او بتواند خودش باشد.

3-راز عشق در این است که به یکدیگر سخت نگیریم .عشقی که آزادانه هدیه نشود ،اسارت است .

4-راز عشق در این است که هر روز کاری کنی که شریک زندگی ات را خوشحال کند ،کاری مثل دادن هدیه ای کوچک ،تحسین ، لبخندی ار روی محبت .نگذار که جویبار محبت تان از کمی باران ، بخشکد.

5-راز عشق در این است که رابطه تان را مانند یک باغ ، با محبت تزئین کنید . بذر علاقه ها و عقیده های تازه بکار که بزیبایی بروید . ضمنا” فرامش نکن که باغ را باید هرس کرد ، مبادا غنچه های گل پوشیده ازعلف های هرزۀ عادتهاشود . برای آن که عشق همواره با طراوت بماند ، باید به آن مثل هنر ، خلاقانه نگاه کرد .

6-راز عشق در خوش مشربی است . شوخی با دیگران را فراموش نکن ، در ضمن مراقب شوخی ها هم باش . شوخی ناپسند نکن .شوخی باید از روی حسن نیت باشد نه نیشدار .

7- راز عشق در این است که حقیقت اصلی عشق ، یعنی تفکر را از یاد نبری . آیا یک رابطۀ دراز مدت، مهم تر از اختلافات کوچک و زود گذرنیست

8-راز عشق در این است که مانع بروز هیجانات منفی در وجودت شوی ، و صبر کن تاخونسردی را دوباره به دست آوری .با این که احساس ، جلوۀ الهام است ، اما شخص عصبانی نمی تواند چیزها را با وضوح درک کند . قلبت را آرام کن . تنها به این وسیله می توانی چیزها را همان طور که هستند ، دریابی.

9- راز عشق در این است که طرف مقابلت را تحسین کنی . هرگز بافرض این که خودش این چیزها را می داند ، از تحسین کردن غافل مشو .مشکلی پیش نخواهد آمد اگر بارها با خلوص نیت بگویی : دوستت دارم . گرچه احساسات بشری به قدمت نسل بشر است ، اما کلمات همواره تازه و جوان خواهند ماند .

10- راز عشق در این است که در سکوت دست یکدیگر را بگیرید . کم کم یاد می گیرید که بدون کلام رابطه برقرار کنید.

11- که به عشق ، بیش از یکدیگراحترام بگذارید ، زیرا عشق هدیۀ ازلی خداوند است .

12-راز عشق در توج ه کردن به لحن صداست .برای تقویت گیرایی صدا ، باید آن را از قلب بیرون بیاوری ، سپس رهایش کنی تا بلند شود و به سمت پیشانی برود . تارهای صوتی راآرام و
رها نگه دار . اگر احساسات قلبی ات را به وسیلۀ صدا بیان کنی ، آن صدا باعث ایجاد شادی در دیگری خواهد شد .

13-راز عشق در این است که بیشتر با نگاه حرف بزنی ، زیرا چشم ها پنجره های روح هستند . اگر هنگام صحبت از نگاه استفاده کنی ، مثل آن است که پنجره ها را با پرده های زیبا بیارایی و به خانه گرما و جذابیت ببخشی.

14- راز عشق در این است که از یکدیگرانتظارات بیجا نداشته باشید ، زیرا نقص همواره جزء لاینفک بشر است . ذهنت را برارزشهایی متمرکز کن، که شما را به یکدیگرنزدیک تر می کند ، نه مسائلی که بین شما فاصله می اندازد.

15- راز عشق در این است که حس تملک را از خود دور کنی . در حقیقت هیچ کس نمی تواند مال کسی شود . شریک زندگی ات را با طناب نیاز نبند . گیاه هنگامی رشد می کند که آزادانه از هوا و نورآفتاب استفاده کند .

16- راز عشق در این است که شریک زندگی ات را در چارچوبی که خودت می پسندی حبس نکنی .عیبجویی باعث تباهی می شود . همه چیز را همان طور که هست بپذیر ، تا هردو شاد باشید . قانون طلایی این است : نقاط قوت را تقویت کن ، و ضعف ها را نه تقویت کن ، نه تقبیح . هرگز سعی نکن باسوزاندن، جلوی خونریزی زخم را بگیری .

17-راز عشق در این است که هنگام سوءتفاهم، فقط به این فکر نکنی که طرف مقابل چه طور ناراحت کرده است . در عوض به راه حلی فکر کنی که در آینده از بروزسوءتفاهمی مثل آن جلوگیری کند .

18-راز عشق در این است که هیچ کدام خود را معلم دیگری ندانید . به عبارت دیگر از این که می توانید از یکدیگر یاد بگیرید . سپاسگزار باشید.

19-راز عشق در این است که وقتی پیشنهادی به نظرت می رسد ، به نیاز خودت برای بیان آن فکر نکنی ، بلکه به علاقۀ دیگری به شنیدن آن فکر کنی . اگر لازم بود ،حتی ماه ها صبر کن تا آمادگی شنیدن آنچه را میخواهی بگویی پیدا کند .

20-راز عشق در این است که باور ها ، آرمان ها و اهداف تان را بایکدیگر در میان بگذارید.

21-راز عشق در آرامش است ، زیرا آرامش باعث تکامل عشق می شود . عشق ، هوای نفس و احساسات شدید نیست . عشق انسان ها نسبت به یکدیگر بازتابی از عشق ازلی است و خداوند آرامش کامل است .

22- راز عشق دراین است که دروجود یکدیگرعاشق خداباشید،تا همواره علی رغم همۀاشتباهات،تشنۀ رسیدن به کمال باشید ، چرا که بشر همواره علی رغم موانع فراوان ، سعی می کند به سمت آرمان های جاودانه حرکت کند .

23-راز عشق در این است که محبت تان را بسط ده ید تا تبدیل به عشق واقعی میان دو انسان شود . سپس آن عشقی را که دست پروردۀ پروردگار است بسط دهید ، تا بشریت و کل مخلوقات را در برگیرد .

24-ببخشی ولی عشق را برای لذت نخواهی . زیرا عشق حقیقی هوی و هوس نیست .هرچه نفس قوی تر باشد، تقاضاهایش بیشتر می شود و هر چه تقاضاهای نفس قوی تر باشد ، خودپرستی را در تو بیشتر ، بیشترتقویت می کنند و عشق چهرۀ واقعی خود را درملایمت و مهربانی آشکار می کند ، نه در لذت جویی.

25-راز عشق در مراعات حال دیگری است . هر قدر ملاحظۀ حال دیگران را می کنی ،کسی را که دوست داری بیشترملاحظه کن .

26- راز عشق در آن است که جاذبه های خود را با دیگری قسمت کنی ، جاذبه نیروی لطیف و نافذ است که از دیگری دریافت می کنی .این نیرو تنها با بخشش رشد می کند.

27-راز عشق در ایجاد تنوع در زندگی است . نگذار که روزمرگی ها مثل سیم های کوک نشدۀ ساز نغمه زندگی عاشقانه تان را به نوایی غم انگیز تبدیل کند .

28-راز عشق در این است که در هر فرصتی کنار یکدیگر آرام بگیرید ، باهم تنها باشید ، و افکارتان را بایکدیگر درمیان بگذارید . لازم نیست برای سرگرم شدن حتما ” از محرکات خارجی است فاده کنید . قرار بگذارید که بیشتر باهم تنها باشید ، تا بتوانید خودتان باشید .

29- راز عشق در این است که با زمانه کنار بیایید . مایع عشق تان را طوری نگه دارید که بتوانید گودال هایی را که زندگی پیش پای تان می گذارد ، پر کنید .

30- راز عشق در این است که به مح بوب تان قدرت و آرامش بدهید و از او قدرت و آرامش دریافت کنید ، اما نه با اصرار .

31- راز عشق دراستواری است . در فصول مختلف زندگی ، عشق تان را مانند کوه بلندی استوار ، مانند خاک حاصلخیزی پر ثمر و مانند آفتاب چنان در مرکزیت نگه دارید که همۀ ستارگان گستردۀ زمان و فضا به دور آن گردش کنند.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

14 پاسخ به “رازهاي عشق”

 1. PDA نیم‌رخ
  PDA

  نه جون من خودت خوندي اين همه رو ؟ يا كپي پيست كردي ؟ بعدش هم ، كي اين چيزها رو گفته ؟
  شماره 29 : آخه با مايع ميشه گودال پر كرد ؟

 2. PDA نیم‌رخ
  PDA

  نه جون من خودت خوندي اين همه رو ؟ يا كپي پيست كردي ؟ بعدش هم ، كي اين چيزها رو گفته ؟
  شماره 29 : آخه با مايع ميشه گودال پر كرد ؟

 3. PDA نیم‌رخ
  PDA

  آقا من يه دونه بيشتر نزده بودم . دو تا شد چرا ؟ اولي كه ارور داده بود كه .

 4. sefid نیم‌رخ
  sefid

  migama ostad man ke hoselam nashod bekhonam 😀 yeki ke ino khond boyad chekidasho bege :d

 5. عادل نیم‌رخ

  حاجی همه را خودت تایپ کردی!!!!
  من راستش حوصله ام نگذاشت همش را بخوان…

  اما اونجاهایی هم که خوندم، جالب بود ولی بدرد مجردها نمی خوره!!!!

 6. محمد نیم‌رخ

  قرار بود هر روز اين وبلاگ آپديت بشه ها… اينقدر ملت رو چشم انتظار نذار.

 7. Spiro نیم‌رخ

  ضمن سلام خدمت دوستان گرامی باید یه نكته ای رو به استحضار (همینجوریه؟) تون برسونم .
  حاجی گفته بود كه اسباب كشی دارن نمیتونه دو سه روز انلاین شه .

 8. محمد نیم‌رخ

  دلم برايت تنگ شد! كجايي پسر خوب؟!؟

 9. محمد نیم‌رخ

  قابل توجه اسپيرو! حالا كه شده!

 10. Spiro نیم‌رخ

  منظورت “قابل” بود دیگه

 11. مهدي206 نیم‌رخ
  مهدي206

  قالب توجه دوستان! حاجي گفته از اين به بعد كپي پيست نمي كنه!

 12. مهدي206 نیم‌رخ
  مهدي206

  عمدا نوشتم ببينم كي مي فهمه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA