شجریان

«شجریان ها» دوباره این روزها پرکار شده اند.

در حالی که «شجریان پدر» برنامه های کنسرت خود در داخل و خارج از ایران را اعلام می کند و از سازهای جدید خود سخن می گوید، «شجریان» پسر نیز این روزها از اجرای تصنیفی برای «خلیج پارس» خبر می دهد و می گوید که این اثر در قالب آلبوم و یا تک اثر منتشر خواهد شد.

همایون شجریان در این باره به «فارس» گفته است: «این تصنیف را «علی قمصری» بر اساس شعری از «حسین فرهنگ مهر»، در رابطه با «خلیج پارس» ساخته و من آن را اجرا کرده ام. این تصنیف در دستگاه شور است و هم اکنون خوانده و آماده شده و منتظر چگونگی انتشار آن هستیم. این خواننده درباره انتشار این اثر افزود: «در حال حاضر هیچ چیز در خصوص نحوه انتشار این تصنیف مشخص نیست چرا که ممکن است در قالب یک آلبوم موسیقی و یا به صورت تک تصنیف منتشر شود البته اگر در قالب آلبوم منتشر شود احتمالاً در یکی از آلبوم های علی قمصری جای خواهد گرفت.»

وی درباره پخش این تصنیف از صدا و سیما نیز ابراز بی اطلاعی کرد و بیان داشت: «متاسفانه هیچ چیز در این خصوص نمی دانم، شاید امکان این هم وجود داشته باشد.»

شجریان شب گذشته برای برگزاری تور اروپا و آمریکا مسافرت خود را آغاز کرده است و کنسرتش از 28 فروردین از آمستردام آغاز و با برگزاری در تاریخ هایی چون 28 فروردین در آمستردام، 29 فروردین در کلن، 2 اردیبهشت در لندن، پنجم اردیبهشت در مونیخ و ششم اردیبهشت در وین ادامه می یابد. سپس بعد از یک هفته استراحت یک ماه کنسرت در آمریکا و کانادا خواهند داشت. همزمان با این کنسرت ها آلبوم های «قیژک کولی» و «خورشید آرزو» نیز در اروپا و آمریکا منتشر خواهد شد.

«همایون شجریان» در خاتمه در خصوص برگزاری کنسرت در تهران خاطر نشان کرد: «هنوز در این خصوص به قطعیت نرسیده ایم اما احتمال اجرا در تهران وجود دارد.»


منتشر شده

در

توسط

دیدگاه‌ها

یک پاسخ به “شجریان”

  1. bahram نیم‌رخ
    bahram

    karet doroste haji

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA