ثبت نام در کافی نت ممنوع

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، در شیوه‌نامه نام‌نویسی الکترونیکی دانش‌آموزان آمده است: درسال جاری امکانی در سیستم لحاظ شده است تا علاوه بر مدیران مدارس، دانش‌آموزان جدیدالورود ورودی به مدارس پایه‌های اول ابتدایی، اول راهنمایی، اول متوسطه و دانش‌آموزان انتقال یافته نیز بتوانند رأساً نسبت به ثبت‌نام خود از طریق سایتwww.sanaad.ir اقدام کنند.

ثبت‌نام از طریق سایتwww.sanaad.ir انجام می‌شود
——————————————————————

به منظور پشتیبانی سامانه نام‌نویسی اینترنتی و پیگیری ثبت‌نام دانش‌آموزان، رؤسای ادارات فناوری اطلاعات و طرح و برنامه استان و در مناطق، پست‌های متناظر به عنوان عضو ستاد ثبت‌نام استان و منطقه در تمامی مراحل (اول تیرماه شروع ثبت نام تا پایان نام‌نویسی) حضور فعال داشته باشند.

به منظور آشنایی مدارس با نحوه کاربری سامانه نام‌نویسی الکترونیکی مدارس لازم است تا به مدیر یا معاون اجرایی مدرسه آموزش کاربری ارائه شود؛ این آموزش‌ها توسط ستاد به نمایندگان استان‌ها داده شده و نمایندگان استان‌ها نیز نسبت به ارائه آموزش به نمایندگان منطقه اقدام کرده و عوامل مدارس نیز توسط نمایندگان مناطق آموزش داده خواهند شد؛ تمام آموزش‌ها به صورت مجازی بوده و از طریق سایت www.Ims.sanaad.ir ارائه می‌شود.

استفاده از فضای کافی نت برای ثبت‌نام اکیداً ممنوع است
———————————————————————–

نام نویسی الکترونیکی باید توسط مدارس انجام پذیرد؛ در صورت تمایل و براساس میزان وجود امکانات در آن منطقه، نام‌نویسی دانش‌آموزان ورودی (پایه‌های اول راهنمایی، اول متوسطه و دانش‌آموزان انتقال یافته) می‌تواند توسط دانش‌آموزان و یا والدین آنها نیز انجام پذیرد.

به منظور فرهنگ سازی در این زمینه و تکمیل صحیح تمام بنده‌های مندرج در فرم‌های نام نویسی الکترونیکی ترجیحاً‌ در شهرها و “بدون اجبار ” نام نویسی دانش‌آموزان ورودی از طریق والدین صورت پذیرد.

با توجه به آنکه تعیین نیاز نیروی انسانی هر مدرسه براساس مشخصات آن مدرسه و تعداد کلاس دانش‌آموزان در حال تحصیل آن واحد، پس از درج در سامانه نام نویسی در سیستم بکفا لحاظ و محاسبه می‌شود، لذا نام نویسی و تأیید تمامی دانش‌‌آموزان توسط مدیران در سامانه مذکور اجباری است. (مرجع آمار دانش‌آموزان، اطلاعات ثبت شده در این سامانه است)

در مدارسی که امکان دسترسی به اینترنت و اینترانت وجود ندارد، مدیران مدارس به یکی از روش‌های زیر اقدام کنند: «در اولویت اول، ثبت‌نام از طریق مراکز استقرار مجتمع‌های آموزشی و پرورشی ترنم ولایت»، « در روستاها ازطریق دفاتر خدمات الکترونیک روستایی و پیش خوان دولت» و «اختصاص فضا و امکانات مناسب بابت نام‌نویسی الکترونیکی از سوی آموزش و پرورش منطقه جهت استقرار مدیر یا نماینده مدرسه برای درج اطلاعات دانش‌آموزان»؛ متذکر می‌شود استفاده از فضای کافی نت برای ثبت‌نام، اکیداً ممنوع است.

ملاک ثبت‌نام دانش‌آموزان کد ملی است
————————————————-

با توجه به آنکه ملاک ثبت‌نام دانش‌آموزان کد ملی است لذا آندسته از افرادی که دارای اشکال در کد ملی هستند، لازم است با مراجعه به نزدیکترین اداره ثبت احوال محل زندگی خود نسبت به رفع مشکل اقدام کرده تا نام نویسی آنها قطعی شود.

تمام دانش‌آموزان با تابعیت ایران که در سال قبل در مدارس ایرانی اعم از داخل و خارج تحصیل کرده‌اند (‌اعم از پایه‌ اول ابتدایی و…) لازم است تا کد ملی آنها توسط سازمان ثبت احوال کشور تایید شود لذا این دانش‌آموزان ابتدا پیش ثبت‌نام شده و پس از تأیید کد ملی آنها، مدیران مدارس امکان تأیید ثبت‌نام نهایی را خواهند داشت؛ تأیید کد ملی به صورت سیستمی و از طریق حوزه ستادی وزارت آموزش و پرورش صورت می‌پذیرد.

*** مراحل ثبت نام الکترونیکی در مدارس:‌

ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدرسه فعلی، توسط مدیر مدرسه صورت می‌گیرد
———————————————————————————————-

قبل از شروع ثبت‌نام دانش‌آموزان لازم است تا مدیران مدارس ابتدا نسبت به دریافت نام کاربری و رمز خود از طریق نماینده منطقه اقدام کنند؛ در زمان اولین ورود به سامانه لازم است تا اطلاعات مدرسه توسط مدیر کنترل شده و درصورت مشاهده هرگونه مغایرتی موضوع به منطقه متبوع اطلاع داده شود تا رفع مغایرت صورت پذیرد.

در مدارس شهری تا زمانی که مدیر مدرسه اقدام به تکمیل اطلاعات آدرس ـ شماره تلفن، محدوده جغرافیایی و کدپستی مدرسه نکند امکان هیچ گونه عملیاتی دیگری را نخواهد داشت؛ پس از تکمیل اطلاعات فوق، مدیران ‌باید با هماهنگی منطقه، نسبت به اعلام ظرفیت ثبت‌نام و معرفی رشته، درس، پایه و تعداد کلاس‌های موجود در مدرسه، با توجه به مقطع و رشته تحصیلی و نوع آن واحد، اقدام کرده تا براساس آن بتوانند ثبت‌نام دانش‌آموزان را انجام دهند.

در مناطقی که بر اساس تصمیمات متخذه لازم است تا رشته درس، پایه و تعداد کلاس‌های مدارس توسط منطقه تأیید شود، امکان ثبت‌نام دانش‌آموز تا زمان تأیید آنها از سوی منطقه وجود نخواهد داشت.

ثبت‌نام دانش‌آموزانی که سال قبل در همان مدرسه مشغول به تحصیل بوده‌اند توسط مدیران یا عوامل اجرایی مدارس، صورت پذیرفته و پس از آنکه پایه‌های تحصیلی آنان را یک پایه ارتقاء‌ داده، ثبت نام قطعی انجام می‌پذیرد.

نام‌نویسی دانش‌آموزان ورودی به مراکز پیش‌دبستانی و پایه‌های اول ابتدایی پس از تعیین مدرسه محل تحصیل و تکمیل فرم‌های مربوطه سنجش سلامت، توسط مدیر یا عوامل اجرایی انجام می‌پذیرد و در صورت داشتن امکانات اینترنتی، نام نویسی توسط اولیاء دانش‌آموز، پس از تحویل کد ثبت نام الکترونیکی که توسط مدیر تخصیص داده شده از طریق سایت www.sanaad.ir انجام پذیرد.

دانش آموزانی که فاقد هرگونه مدارک هویتی هستند، لازم است ابتدا به ستاد ثبت‌نام منطقه مراجعه کرده و پس از معرفی کتبی ستاد ثبت نام، اقدامات بعدی صورت پذیرد؛ برای دانش‌آموزان فوق پس از ثبت نام قطعی یک کد ده رقمی به عنوان کد دانش‌آموزی و کد ملی توسط سیستم تولید می‌شود که لازم است از آن کد در تمام مراحل بعدی به عنوان کد استاندارد استفاده شود.

*نام‌نویسی دانش‌آموزان پایه‌های اول راهنمایی و اول متوسطه توسط اولیا انجام می‌شود
————————————————————————————————–

نام‌نویسی دانش‌آموزان پایه اول راهنمایی، اول متوسطه و منتقل شدگان پس از تعیین مدرسه محل تحصیل و ارائه مدارک قبولی در پایه قبل، توسط مدرسه انجام می‌پذیرد و در صورت داشتن امکانات اینترنتی نام نویسی توسط اولیا دانش‌آموز پس از تحویل کد ثبت‌نام الکترونیکی که توسط مدرسه تخصیص داده شده از طریق سایت www.sanaad.ir انجام پذیرد.

دانش‌آموزان انتقالی چنانچه توسط مدرسه قبلی ثبت قطعی شده باشند، ابتدا باید در مدرسه مبدا ثبت‌نام ابطال شود تا امکان ثبت‌نام در مدرسه جدید به وجود آید؛ تمام دانش‌آموزان اتباع خارجی اعم از دانش‌آموزانی که درهمان مدرسه تحصیل می‌کرده‌اندیا دانش‌آموزان ورودی صرفا توسط مدیر یا عوامل اجرایی مدرسه ثبت نام می‌شوند.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA