اسنودن فیلم میشود.

مبنای ساخت این فیلم، مطالب منتشر شده در کتاب گلن گرین وارد، همکار روزنامه نگار وی است.

به گزارش فارس به نقل از سی نت، این کتاب که جایی برای مخفی شدن نیست نام دارد، ماهیت جاسوسی های آژانس امنیت ملی آمریکا را افشا کرده و نشان می دهد که این نهاد چگونه با همکاری شرکت های بزرگ فناوری در آمریکا به اطلاعات دیجیتال شخصی تک تک کاربران اینترنت دسترسی دارند.
در این کتاب جزییات فراوانی در مورد همکاری های جاسوسی آمریکا و بریتانیا نیز وجود دارد. قرار است دو تن از تهیه کننده کنندگان سونی به نام های مایکل ویلسون و بارابارا بروکولی تهیه کنندگی این فیلم را بر عهده بگیرند. این دو نفر قبلا تهیه کنندگی دو فیلم اخیر جیمز باند به نام های Quantum of Solace و Skyfall را بر عهده داشته اند.
سونی پیکچرز در سال های اخیر فیلم های موفقی در زمینه های سیاسی و جاسوسی و فناوری تولید کرده که از جمله آنها می توان به Zero Dark Thirty با موضوع قتل بن لادن و The Social Network با موضوع تاسیس فیس بوک اشاره کرد.
گرین والد از جمله روزنامه نگارانی است که افشاگری های ادوارد اسنودن را در روزنامه گاردین منتشر نمود. وی به همین علت تحت تعقیب سرویس اطلاعاتی انگلیس قرار گرفت و برای حفظ امنیت خود به برزیل رفت. وی کماکان به این کار ادامه می دهد. گاردین اولین روزنامه ای بود که افشاگری های ادوارد اسنودن را منتشر کرد و سپس روزنامه های واشنگتن پست و نیویورک تایمز به این روند ادامه دادند.
ادوارد اسنودن افشاگر اصلی رسوایی های جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا کماکان در روسیه زندگی می کند و امیدوار است بتواند به توافقی برای بازگشت به آمریکا دست یابد.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA