جنگ ستارگان جدید 2015 می آید.

آلن هورن رئیس والت دیزنی استودیوز پنجشنبه گفت: «از اعلام تاریخ رسمی اکران «جنگ‌های ستاره‌ای: اپیزود ۷» بسیار هیجان‌زده هستیم. فیلم نه تنها در فصل محبوب سینماروها روی پرده می‌رود، بلکه تا آن تاریخ تیم فیلمسازی فوق‌العاده ما فرصت مورد نیاز برای ارائه یک فیلم استثنایی را در اختیار دارند.»

دیزنی اوایل سال از احتمال نمایش «جنگ‌های ستاره‌ای: اپیزود ۷» در تابستان ۲۰۱۵ خبر دادند. هنوز مشخص نیست دو فیلم بعدی (اپیزود ۸ و اپیزود ۹) در چه فصلی اکران خواهند شد.

«جنگ‌های ستاره‌ای: اپیزود ۷» را جی. جی. آبرامز کارگردانی می‌کند.

آبرامز و کاتلین کندی رئیس لوکاس‌فیلم اخیرا اعلام کردند لارنس کاسدان یکی از فیلمنامه‌نویسان «امپراتوری ضربه می‌زند» (۱۹۸۰) – که از آن به عنوان بهترین فیلم مجموعه «جنگ‌های ستاره‌ای» یاد می‌شود – فیلمنامه «اپیزود ۷» را با همکاری آبرامز بازنویسی می‌کند.

نسخه اولیه فیلمنامه را مایکل آرنت («داستان اسباب‌بازی ۳» و «لیتل میس سانشاین») نوشت. او به تازگی از این پروژه جدا شد.

starwars

آرنت بیشتر سال گذشته را به طور اختصاصی روی فیلمنامه «اپیزود ۷» کار کرد. این فیلمنامه‌نویس برنده اسکار پیش از آنکه لوکاس‌فیلم در اکتبر ۲۰۱۲ توسط دیزنی خریداری شود، بین ۴۰ تا ۵۰ صفحه را نوشته بود، اما از آنجا که یکی از گران‌ترین فیلمنامه‌نویسان هالیوود است و می‌تواند برای بازنویسی فیلمنامه‌ها هفته‌ای ۳۰۰ هزار دلار دریافت کند، ترجیح داد سراغ پروژه‌های دیگر برود.

اسامی بازیگران «اپیزود ۷» هنوز اعلام نشده، اما انتظار می‌رود مارک همیل، کری فیشر و هریسن فورد، ستاره‌های سه‌گانه اول «جنگ‌های ستاره‌ای» در فیلم جدید بازی ‌کنند.

آبرامز قصد دارد فیلمبرداری «اپیزود ۷» را بهار سال آینده در پاین‌وود استودیوز بیرون لندن شروع کند.

جان ویلیامز آهنگساز هر شش فیلم قبلی «جنگ‌های ستاره‌ای» موسیقی فصل جدید این مجموعه سینمایی علمی تخیلی را هم می‌سازد.

جرج لوکاس خالق مجموعه «جنگ‌های ستاره‌ای» و موسس لوکاس‌فیلم در مقام مشاور هنری با این پروژه همکاری می‌کند.

star-wars

سری فیلم‌های «جنگ‌های ستاره‌ای» از سال ۱۹۷۷ با فیلمی به همین نام به کارگردانی لوکاس با حضور بازیگرانی مانند همیل، فورد و الک گینس آغاز و خیلی زود یک پدیده فرهنگی شد.

«جنگ‌های ستاره‌ای» دو دنباله «امپراتوری ضربه می‌زند» (اروین کرشنر، ۱۹۸۰) و «بازگشت جدای» (ریچارد مارکواند، ۱۹۸۳) را به همراه داشت.

لوکاس بیش از دو دهه پس از نمایش اولین فیلم «جنگ‌های ستاره‌ای» تولید دومین سه‌گانه خود را آغاز کرد که داستان آن پیش از حوادث سه‌گانه اول روی می‌دهد.

«جنگ‌های ستاره‌ای: اپیزود اول ـ تهدید شبح» به عنوان اولین فیلم سه‌گانه جدید سال ۱۹۹۹ پخش شد و «حمله کلون‌ها» و «انتقام سیت» سال‌های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۵ به نمایش درآمدند.

فروش شش فیلم «جنگ‌های ستاره‌ای» بیش از چهار میلیارد دلار بوده است.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA