جزییات تعطیلی یکشنبه و دوشنبه

ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد: تعطیلی‌ روزهای یکشنبه و دوشنبه شامل سازمان‌های لشکری نیروهای مسلح نمی‌شود.

ستاد کل نیروهای مسلح با صدور اطلاعیه‌ای در خصوص تعطیلی مراکز دولتی در روزهای یک شنبه و دوشنبه، اعلام کرد: تعطیلی اعلام شده از جانب هیئت محترم دولت، به استثنای مراکز آموزشی نیروهای مسلح، سازمان های لشکری را در بر نمی‌گیرد.

——-

خبرگزاری فارس: وزارت بهداشت اعلام کرد: امتحانات دانشجویان علوم پزشکی فردا و پس فردا برگزاری می‌شود و تمام مراکز بهداشتی و درمانی دولتی طی ۲ روز آینده باز هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت در پی اعلام هیئت دولت مبنی بر تعطیلی روزهای یکشنبه و دوشنبه ۲۰ و ۲۱ تیر در برخی استان‌های کشور به دلیل گرمای هوا و صرفه‌جویی در مصرف انرژی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سه اطلاعیه مهم صادر کرد.

بر اساس این ۳ اطلاعیه مراکز بهداشتی- درمانی دولتی یکشنبه و دوشنبه تعطیل نیستند، امتحانات دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور طبق برنامه قبل برگزار می‌شود و زمان برگزاری همایش روز جهانی جمعیت به تعویق افتاده است.

بر اساس این گزارش تمام مراکز بهداشتی- درمانی اعم از آموزشی و غیرآموزشی روزهای یکشنبه و دوشنبه ۲۰ و ۲۱ تیر تعطیل نیستند و به ارائه خدمات می‌پردازند.

وزارت بهداشت تأکید کرد: روزهای یکشنبه و دوشنبه ۲۰ و ۲۱ تیر هیچ‌کدام از مراکز بهداشتی- درمانی اعم از آموزشی و غیرآموزشی تعطیل نیستند و این مراکز طبق روال معمول به ارائه خدمات بهداشتی- درمانی می‌پردازند.

بر اساس این اطلاعیه، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از پزشکان و تمام پرسنل بهداشتی- درمانی خواست طبق برنامه قبل در محل کار خود حاضر شده و به ارائه خدمات بپردازند.

همچنین وزارت بهداشت طی اطلاعیه دیگری اعلام کرد: برنامه امتحانات دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی- درمانی سراسر کشور، طبق برنامه قبل برگزار می‌شود.

بر این اساس برنامه امتحانات دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی- درمانی سراسر کشور، طبق برنامه ارائه شده قبل برگزار می‌شود.

در این اطلاعیه آمده است در صورت عدم حضور دانشجویان گروه علوم پزشکی در جلسه امتحانات، فرصت دیگری برای جبران در اختیار دانشجویان قرار نخواهد گرفت.

وزارت بهداشت همچنین اعلام کرد: همایش روز جهانی جمعیت که قرار بود روز بیستم تیر برگزار شود، به دلیل تعطیلی روزهای یکشنبه و دوشنبه ۲۰ و ۲۱ تیر ماه به تعویق افتاد و به احتمال زیاد این همایش در هفته آینده برگزار می‌شود.

شعار امسال صندوق جمعیت ملل متحد (Every one Counts) یعنی «همه انسان‌ها به شمار می‌آیند» برگزیده شده است. محور بحث‌های همایش روز جهانی جمعیت، تأکید بر سلامت جمعیت با تمرکز بر سلامت مادران، کودکان، مردان و خانواده‌ها است.

————————–

خبرگزاری فارس: معاون اجتماعی سازمان وظیفه عمومی اعلام کرد: زمان اعزام به خدمت مشمولان دیپلم و زیردیپلم به ۲۲ و ۲۳ تیر موکول شد.

سرهنگ حجت واعظی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی فارس گفت: زمان اعزام مشمولان دیپلم و زیردیپلم که هر ماه در روزهای ۱۸ و ۱۹ انجام می‌شد با توجه به تعطیلات جمعه و شنبه به ۲۰ و ۲۱ تیر تغییر یافته بود.

وی اظهار داشت: با توجه به تعطیلات دو روز آینده زمان اعزام مشمولان دیپلم و زیر دیپلم تغییر یافته است.

واعظی‌نژاد افزود: مشمولان دیپلم در مورخ ۲۲ تیر و مشمولان زیر دیپلم در مورخ ۲۳ تیر به مراکز وظیفه عمومی مراجعه کرده تا برای اعزام آنان اقدام لازم انجام شود.

——————–

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: در صورت ماندگاری و ثبات گرمای هوا احتمال تعطیلی دوباره وجود دارد.

حسین باقری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص گرمای پیش از حد هوا در برخی از استان‌های کشور، اظهار داشت: ثبات و ماندگاری گرمای هوا بالا رفته است و تعطیلی‌ها به دلیل کمک به مردم بوده است.

وی افزود: میزان ماندگاری گرمای هوا در ۳۰ سال گذشته سابقه نداشته و میزان افزایش دمای هوا در برخی از استان‌های کشور طی روزهای گذشته به ۴۰ تا ۴۲ درجه نیز رسیده است.

باقری بیان داشت: پیشگیری از گرمازدگی و بیمار‌ی‌های آسم و قلبی از عمده دلایل تعطیل این ۲ روز بوده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر وضعیت اضطراری برای گرمای هوا وجود ندارد، گفت: در صورت ادامه این وضعیت تا ۲ روز آینده جلسه اضطراری برای تصمیم‌گیری در این مورد تشکیل خواهد شد.

Share

یک دیدگاه دربارهٔ «جزییات تعطیلی یکشنبه و دوشنبه»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *