۱۰۰ فیلمی که باید دید !

خوب دومین فیلمی که به نظرم جزو ۱۰۰ فیلم خواهد بود قطعا Amelie ه .

Amelie

http://www.imdb.com/title/tt0211915/

این فیلم از این نظر برای من تاثیر گذار بود که در درجه اول نگاه  ساده ای رو ترسیم میکنه که هر آدمی میتونه به راحتی بهش برسه . تقریبا بدون مشکل خاصی ما آدمها میتونیم به خواسته های کوچیک و دست یافتنیمون برسیم . اما همیشه دوست داریم این خواسته ها رو دست نیافتنی ببینیم . به نظرم این فیلم اینقدر مسائل رو ساده و شاید تا حدی واقعی نشون میده که شک میکنید با یک فیلم تقریبا فانتزی رومانتیک طرفی.همین پاردوکس سادگی و در عین حال فانتزی بودن فیلم باعث میشه تقریبا زمان فیلم از دست آدم در بره و بدون کمترین خستگی از اول تا آخرش رو دنبال کنه .

از طرفی تم طنز فیلم هم به خوب بودن فیلم کاملا کمک کرده . شروع طوفانی فیلم با اون نریشن استثناییش نشون میده که این فیلم با همه ی فیلمهایی که قبلا دیده شده کاملا متفاوته.

این فیلم ادعای بزرگی تو شعارش داره. یک شخص میتونه زندگی شما رو برای همیشه عوض کنه.

اینکه این حرف چقدر درسته رو فقط بعد از پایان بندی فیلم میشه نتیجه گرفت…


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

2 پاسخ به “۱۰۰ فیلمی که باید دید !”

  1. علی نیم‌رخ

    آملی اگر بهترین نباشه حتما جزو بهترین هاست… روایتگر زندگی ساده ای که می تونه خیلی مهم باشه… به نظرم حرفش این بود که ای ملت در لحظه زندگی کنید و لذت ببرید… از بازی بی نظیر بانو تائوتو هم نباس غافل شد!

  2. حاجی نیم‌رخ

    درسته . البته من خیلی سعی میکنم بجز چندتا فیلم خاص وارد مقوله ی بازیها نشم . بیشتر مفاهیم فیلم تو این مبحث مهمتره تا سایر چیزها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA