احتمال واگذاری امتیاز باشگاه تراکتورسازی

به دلیل عدم اجرای تعهدات مالی، احتمال دارد امتیاز باشگاه فرهنگی ورزشی تراکتورسازی تبریز واگذار شود.

به گزارش مهر، باشگاه تراکتورسازی برای حل مشکلات مالی خویش وامی معادل 15 میلیارد ریال از موسسه قرض الحسنه جوانان خیر دریافت کرده است.

بر اساس قراردای که در تاریخ 21 شهریور 88 مابین طرفین به امضا رسیده، باشگاه تراکتورسازی باید این رقم را ظرف مدت شش ماه و طی سه فقره چک به موسسه یاد شده عودت می داد.

در یکی از بندهای این قرار داد که علاوه بر مدیران عامل طرفین به امضای برخی از مقامات استانی نیز رسیده است، در صورت عدم اجرای تعهدات، تمام امتیازات باشگاه تراکتورسازی به موسسه قرض الحسنه جوانان خیر واگذار خواهد شد.

هم اکنون در حالیکه چند روز به پایان فرصت شش ماهه یاد شده باقی مانده اما هیچ گونه مبلغی از باشگاه تراکتور سازی به موسسه جوانان خیر بازگردانده نشده است.

خبرنگار مهر برای جویا شدن اصل ماجرا با ناصر شفق مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تماس گرفت اما وی از پاسخ به این موضوع امتناع کرد.

با اینحال اما اسماعیل قلی پور، مسئول اطلاع رسانی و تبلیغات موسسه جوانان خیر ضمن تائید مفاد قرارداد یاد شده افزود: در ابتدای فصل، تراکتورسازی با مشکلات مالی بسیاری دست و پنجه نرم می کرد که با وساطت مدیران ارشد استانی و نظر مساعد مدیرعامل این موسسه، بخش عمده مشکلات مالی باشگاه حل و فصل شد.

وی با بیان اینکه با انعقاد قراردادی، ‌مبلغ 15 میلیارد ریال به عنوان وام قرض الحسنه به تراکتورسازی اعطا شده است، افزود: بر اساس این قرارداد باشگاه تراکتورسازی باید تا 23 اسفندماه جاری تمام 15 میلیارد ریال را به این موسسه بازگرداند.

قلی پور با بیان اینکه این موسسه با هدف کمک به فوتبال آذربایجان شرقی این رقم را بدون سود و کارمزد در اختیار تراکتورسازی قرار داده است تصریح کرد: گرچه مشکلات مالی باشگاه حل شده و این تیم در سایه حمایت میلیونی تماشاگرانش بازی های درخشانی نیز از خود به یادگار گذاشته اما مدیران باشگاه از عمل به تعهداتشان سرباز زده اند.

وی تاکید کرد: اگر طرف قرارداد به تعهدات خود عمل نکند مسئولان موسسه جوانان خیر نسبت به انتقال امتیاز این باشگاه اقدامات قانونی خود را انجام خواهند داد.

قلی پور در پاسخ به اینکه گفته می‌شود مفاد این قرارداد تنها به عنوان ضمانت بازپرداخت وام و نه واگذاری امتیاز باشگاه محسوب می شود اظهار داشت: روز 24 اسفند ماه که این موسسه اقدامات قانونی خود را آغاز می کند، خواهیم دید مفاد این قرارداد چه ارزشی دارد.

مسئول اطلاع رسانی و تبلیغات موسسه جوانان خیر در پاسخ به اینکه در صورت انتقال امتیاز باشگاه، وضعیت تیم پرطرفدار تراکتورسازی چه خواهد شد گفت: نام این تیم همچنان تراکتور خواهند ماند و ما تنها به عنوان مالک و حامی مالی این باشگاه عمل خواهیم کرد.

گرچه مسئولان باشگاه تراکتورسازی از پاسخ به شبهات موجود در این زمینه سرباز می زنند اما خبرگزاری مهر آماده دریافت پاسخ مدیران باشگاه و تمام کسانی است که در زیر قرارداده یاد شده نام آنها دیده می‌شود.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA