کارت گرافیک های مناسب بازیهای روز

در قسمت اول بیشتر راجب کارت گرافیکهای رده پایین تا کارتهای متوسط سری پایین صحبت کردیم.
در این مقاله سعی خواهیم کرد کارتهای گرافیک با رده های متوسط خوب به بالا را معرفی کنیم.
غالب این کارتها قابلیتهای اجرا بازیهای روز را تا رزولیشن 900*1600 به راحتی دارند و در رزولیشین فول اچ دی هم فریم ریت قابل قبولی ارائه میدهند.

1-کارتهای گرافیک با چیپست 7770 یا 7790

این دسته از کارت گرافیک ها به نوعی کارت گرافیکهایی هستند که قابلیت های خوب گرافیکی را در کنار قیمت خود ارائه میدهند.
مصرف معقول این کارت گرافیک و البته نیاز مبرم به برق 6 پین از مزایا و معایب این چیپست به حساب می آید.
این کارت گرافیک در بالاترین حد کیفیت در رزولیشن 900*1600 فریم ریت خوبی دارند .(البته به نوعی جایگزین نسل جدید این کارت گرافیک یعنی R7 260X هنوز به درستی در بازار جا نیوفتاده است و قیمت مناسبی نسبت به این کارت ندارد، وگرنه به جای این کارت 7790 میتوان قطعا R7 260X را یک گزینه بسیار مناسب تر ارزیابی کرد.)

 

اما در رده بالاتر از این کارت در چیپست های Nvidia میتوان به GTX 650 Boost  اشاره کرد که کارت گرافیکی با حدود قیمت 100 تا 150 هزار تومان گرانتر از 7790 ، با کارایی بالاتر می باشد.این کارت شاید بیشتر در رنج قیمتی خودش مناسب برای افرادی است که به بازیهایی با توانایی PhysX نیاز دارند.این کارت با مموری اینترفیس 192 بیت در استفاده هایی چون تدوین و بازی از 7790 کاراتر می باشد.
پاور مورد نیاز برای این کارت گرافیک ها بهتر است که از 500 وات به بالا باشد.

2-R9 270 Radeon :

این چیپست گرافیک به تازگی وارد بازار جهانی و بعد هم ایران شده . هنوز تثبیت قیمتی برای بازار داخلی آن وجود ندارد و وارد کننده های زیادی اقدام به واردات کارتهای گرافیکی با چیپست نکرده اند.نتیجه اینکه نمیتوان راجب قیمت آن دقیق اظهار نظر کرد.
اما از انجایی که این کارت به نوعی قرار است جایگزینی شایسته برای 7870 باشد ، احتمالا قیمتی بین 700 تا 850 هزار تومان را میتوان برای این کارت پیش بینی کرد.البته همانطور که ذکر شد این کارت در صورت وجود هم ثبات قیمتی دقیقی ندارد ، و برای خریداران خیلی خرید زودهنگام این کالا توصیه نمیشود.

مموری اینترفیس این کارت 256 بیت و همچنین دارای 1280 Shader unit هست که میتوان انتظار کارایی بالا را به راحتی داشت.

حقیقتا کارت گرافیک های بالاتر زیادی نسبت به کارت گرافیکهای معرفی شده با قیمت بالاتر وجود دارند، اما چون دایره خریداران این کالاها بسیار محدود می باشد ما تا همینجای راهنمایی بسنده میکنیم .


منتشر شده

در

,

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA