ویستا و لپتاپ

با وجود وعده‌ی مایکروسافت مبنی بر ارتقای مدیریت نیروی ویستا، سطح کاربری Aero Glass این سیستم عامل موجب شده عمر باتری لپ‌تاپ‌ها کاهش یابد.

به گزارش سرویس فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، برخی از مشتری‌های مایکروسافت از عمر باتری‌های لپ‌تاپ‌هایی که با ویستا کار می‌کنند، راضی نیستند.

براساس این گزارش در حالی که مایکروسافت اعلام کرد که توانایی‌های مدیریت نیروی ویستا ارتقا داده شده و این امر به کاربران کمک می‌کند عمر باتری‌ها را افزایش دهند، این وعده برای عده‌ای عملی نشده است.

به نظر می‌رسد که مقصر اصلی سطح کاربری جذاب Aero Glass باشد که به چشم کاربر خوشایند می‌آید، زیرا وقتی خاموش است،‌ عمر باتری‌ها برابر یا بهتر از سیستم‌های اکس‌پی است اما به هنگام روشن بودن، عمری باتری در مقایسه با اکس‌پی کاهش می‌یابد.

مایکروسافت برخی تغییرات مهم را در ویستا صورت داده که برخی از ویژگی‌های عمر باتری مانند حالت‌ هایبرنیشن هوشمندتری که برنامه‌هایی را که می‌خواهند به اجرا ادامه دهند، قطع می‌کند و گزینه‌های ساده‌تر را برای انتخاب تنظیمات مدیریت نیرو، ارتقا داده است اما کاربران لپ تاپی که هزینه‌های بالایی را بر روی دستگاه‌های قدرتمند خود صرف کرده‌اند،‌ تا گرافیک مورد نیاز برای ویستا و Aero interface در آن اجرا شود، اگر به عمر باتری لپ تاپ خود اهمیت می‌دهند، ناچارند از سطح کاربری زیبای ویستا چشم پوشی کنند.

در این راستا شرکت‌های HP و لنوو تصمیم گرفتند تنظیم مدیریت نیروی متعلق به شرکت خود را با لپ تاپ‌های دارای ویندوز ویستا عرضه کنند تا توازنی میان نیروی پردازش و عمر باتری ایجاد کند.

تبدیل لپ تاپ‌ها به عامل رشد صنعت ساخت رایانه دلیل اهمیت این مساله برای سازندگان رایانه‌های لپ تاپ است زیرا لپ تاپ‌ها اکنون نیمی‌ از تمام فروش بازار رایانه را تشکیل می‌دهند و تا پایان دهه، طبق برنامه عمده فروش این بازار را تشکیل خواهند داد.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA