WD اولین هارددیسک خارجی با پورت Thunderbolt را معرفی کرد

Western Digital به تازگی یکی دیگر از درایوهای اکسترنال یا همان قابل حمل خود را معرفی کرده است اما اینبار با یک تفاوت کوچک! و آن چیزی نیست جز اینکه، این درایو توانایی بهره مندی از پورت پر سرعت Thunderbolt را داراست!

My Passport Pro نام محصول جدید WD است که دنیای Mac را هدف قرار داده و جدای این موضوع از دو درایو ۲٫۵ اینچی بهره مند است. بله! درست حدس زده اید! این درایو توانایی پشتیبانی از پیکربندی Raid 0 و Raid 1 را داراست.
این درایو که برای کاربران Mac بهینه شده است، دارای یک کابل Thunderbolt می باشد که عملیات انتقال توان و همچنین نقل و انتقال داده ای را به صورت همزمان انجام می دهد. My Passport Pro که به گفته خود شرکت سازنده دارای سرعتی معادل ۲۳۳ مگابایت در ثانیه است، می تواند عملکردی نزدیک به یک درایو SSD را از خود نشان دهد و از این نظر باید به WD تبریک گفت چراکه امروزه هارددیسک‌ها بیشتر به یک حلزون گردان شباهت دارند تا یک درایو برای انتتقال داده!
از طرف دیگر WD گفته است که کاربران می توانند یک فیلم ۲۲ گیگاباتی HD را تنها در مدت زمانی برابر با ۱ دقیقه و ۴۳ ثانیه انتقال دهند و این زمان برای انتقال ۲۰۰۰ فایل MP3 که به صورت میانگین هرکدام ۵ مگابایت حجم داشته باشند ۴۶ ثانیه و برای انتقال ۵۰۰ عکس با حجم تقریبی ۵ مگابایت، ۱۲ ثانیه خواهد بود. گفته های WD بسیار زیبا هستند و ما امدیواریم که در عمل هم این چنین باشد!
WD قیمت این محصول خود را برای ظرفیت ۲ و ۴ ترابایت به ترتیب برابر با ۳۰۰ و ۴۳۰ دلار تعیین کرده است.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CAPTCHA